Nymburk vstoupil do NBL vysokou výhrou v Prostějově

Mistrovský Nymburk vstoupil do Národní basketbalové ligy vysokou výhrou 110:86 v Prostějově. Obhájci titulu na palubovce bronzového týmu z minulé sezony měli střelecký den, už v poločase měli na kontě 61 bodů a vedli o dvacet. Jejich lídrem byl s 21 body a šesti asistencemi Maxime De Zeeuw.

"Začali jsme velmi zodpovědně a rychlé vedení určilo ráz utkání. Poučili jsme se z loňské porážky," připomněl asistent trenéra Lubomír Růžička jediný nezdar v základní části minulého ročníku domácí soutěže 101:111 po dvojím prodloužení. "Protože máme nový tým, museli jsme hráče upozornit, že Prostějov má svoji kvalitu. V nasazení tým trochu polevil ve druhé čtvrtině, kdy jsme dostali hodně bodů. Jinak jsme ale hráli rychle a měli dobrou střelbu," dodal.

Zatímco Prostějov podruhé prohrál a uzavírá tabulku, na opačném konci je se dvěma výhrami Opava, jež porazila 85:59 Svitavy. Slezané stejně jako na úvod v Pardubicích nastoupili jen s osmi hráči, ale od začátku měli domácí zápas pod kontrolou. Proměnili jedenáct trojkových pokusů proti třem soupeřovým.

"Díky výhře Svitav v Jindřichově Hradci nastoupili naši hráči velmi koncentrovaně a rozhodli utkání již ve druhé čtvrtině. Hrajeme v osmi hráčích, ale všichni se bodově prosadili," řekl domácí trenér Petr Czudek.

Stejnou bilanci jako Opava mohly mít po dnešku Ostrava, nebo Ústí nad Labem, ale jejich vzájemný duel se nedohrál. Ve třetí čtvrtině za stavu 63:54 pro domácí Novou huť musel být zápas kvůli poškozené obroučce ukončen. Náhradní termín zatím nebyl určen.