USK Praha - Kayserispor 68:72 PPEuroliga začala pro USK nečekanou domácí porážkou

Basketbalistky USK Praha hned v úvodním vystoupení nového ročníku Euroligy zjistily, jak těžká bude jejich cesta za obhajobou prvenství. Prohrály doma s tureckým Kayserisporem 68:72 po prodloužení, když v napínavé koncovce udělaly spoustu chyb.

Zleva Laila Palauová z USK Praha a Pinar Demiroková z Kayserisporu.

„Je to pro nás obrovské zklamání, ale hráčky alespoň přistály na zemi a zjistily, že nic nepůjde samo," říkala smutná trenérka Natália Hejková., jejíž tým se od začátku trápil se zónovou obranou soupeřek. Během úvodní čtvrthodiny ale ženy USK proměnily pět z osmi trojkových pokusů, což jim přineslo vedení 35:25

Ve třetím dějství však dolehla na ženy USK těžká krize. Téměř šest minut hrály bez vstřeleného koše, nakonec se zmohly na pouhých osm bodů a Kayserispor tak v této části docela snadno srovnal skóre.

Střelecké trápení domácích basketbalistek pokračovalo i ve čtvrté části. Nedostávaly se k rychlým protiútokům, vůbec se neprosazovaly jejich pivotky a po dvou trojkách tureckého klubu v řadě USK prohrával šest minut před koncem 51:57. „Chybělo nám větší herní porozumění, byla tam trochu i nervozita a nepovedlo se nám hráčky tureckého celku utahat," litovala domácí pivotka Alena Hanušová.

Poslední dvě minuty základní hrací doby začínaly za nepříznivého stavu 54:61 pro hráčky USK, které však ohromným nasazením v obraně smazaly ztrátu a vynutily si prodloužení. Do něj vlétly ve větší pohodě, získaly slibné vedené 68:63, jenže ke konci úplně uvadly a Kayserispor šňůrou devíti bodů definitivně otočil skóre.

„Nechápu, proč se holky takhle přizpůsobily stylu tureckého celku, který hrál pomalý basket, což nám vůbec nesedí. Místo běhání po hřišti jsme jen pochodovaly, přesto jsme to pořád ještě měly ve svých rukou. Nakonec ale přišly zkažené přihrávky Katky Elhotové a v posledním útoku její absolutně nepřipravená střela, takové chyby mě moc mrzí," líčila Hejková.

Euroliga basketbalistek - skupina B
USK Praha - Kayserispor 68:72 po prodloužení
Nejvíce bodů: Palauová a Vaughnová po 15, Kateřina Elhotová 14, Hanušová 11, Robinsonová 10 - Simsová 22, McCarvilleová 18, Dimitrakuová 14, Sandersová 7, Hontiová 6, 800 diváků, čtvrtiny 21:15, 18:14, 8:18, 14:14 - 7:11.
Orenburg - Girona 65:41
Wisla Krakov - Castors Braine 69:76 po prodl. (za domácí Zohnová 3 body)
Bourges - Jekatěrinburg 58:65