Basketbalisté Opavy vyhráli i v Kolíně, byť až po prodloužení

Basketbalisté Opavy vyhráli i třetí zápas v nové ligové sezoně, byť v Kolíně udrželi neporazitelnost až v prodloužení. Středočechy nakonec porazili o jediný bod 82:81 košem Miroslava Kvapila 19 sekund před koncem nastavené pětiminutovky.

Nymburského Pumprlu (vpředu) brání Jahovics z Rigy - ilustrační foto

Rozhodnutí měl v rukách ještě domácí Antonie Allen, který se v základní hrací době trojkou postaral o prodloužení. Tentokrát dvoubodovou střelu neproměnil.

"V prodloužení to je o šťastném odrazu, šťastném řešení. My jsme vyřešili situaci s Viktorem (Cvekem) a Mirkem (Kvapilem), dali jsme koš, vyhráli jsme o bod a já jsem rád," jmenoval opavský kouč Petr Czudek autory posledních dvou košů zápasu.

Sejně jako v Pardubicích a proti Svitavám měl Czudek znovu k dispozici jen osm hráčů. "Máme dobrý začátek, tři výhry... Škoda, že jdou zápasy tak po sobě. Nezbývá nám nic jiného než čekat, až se uzdraví hráči, a dál bojovat tak, jak bojujeme, a budu spokojený," dodal.

Podobný osud mělo utkání v Brně. Domácí vyrovnali trojkou Romana Zachrly osm sekund před koncem, ale prodloužení zvládl lépe Jindřichův Hradec a zvítězil 84:79. Lions vyhráli podruhé za sebou, Brňané jsou po dvou utkáních bez výhry.

Už tři porážky má na kontě USK Praha. Ve Svitavách se připravil o šanci na úspěch ve druhé čtvrtině. Pražané do ní šli s vedením 17:14, ale do poločasové přestávky dali jediný koš a desetiminutovku prohráli 2:20, celý zápas pak 63:68.