Phoenix v NBA vyhrál už poosmé za sebou

NEW YORK

Basketbalisté Phoenixu pokračují v NBA ve vítězném tažení. Ve středu si připsali už osmou výhru za sebou, když porazili v Oaklandu domácí Golden State Warriors 118:110. Soupeř nenašel zbraň na údernou dvojici Steve Nash, Shawn Marion. Ti společně dali 55 bodů, rozehrávač Nash přidal 14 asistencí, křídelní hráč Marion stejný počet doskoků.

Nejúspěšnější tým současnosti přetrhl sérii čtyř vítězství Golden State. "My měli hrozný start do sezony, takže tahle série je pro nás důležitá. Zvlášť každý úspěch proti tak dobrému celku jako dnes nám zvedá sebevědomí," řekl Nash.

Jeho tým je v Pacifické divizi druhý za Los Angeles Clippers, kteří ve středu porazili 84:79 New York a dělí se o druhé místo v Západní konferenci s Memphisem a Dallasem. Lepší bilanci má jen San Antonio, které další absenci Shaquillea O'Neala v dresu Miami využilo k jistému vítězství 98:84.

Zraněný pivot jen z lavičky přihlížel, jak se spoluhráči marně snaží zastavit Tima Duncana. Ten přivedl obhájce titulu k patnáctému vítězství v sezoně 28 body a 16 doskoky, olympijský vítěz Manu Ginobili přidal 26 bodů. "Měli jsme za úkol hodně útočit z pod koše. Zvlášť, když byl Shaq mimo," potvrdil taktický záměr Duncan. Jeho týmu dělal starosti jen Dwyane Wade, autor 31 bodů.

Welsch nehrál

Basketbalisté Milwaukee zvítězili na palubovce Philadelphie 88:85 a k třetímu úspěchu v sezoně nad tímto soupeřem jim pomohl povedený závěr utkání. Poslední čtvrtinu vyhráli 23:14, v závěrečné minutě získali všechny doskoky a proměnili všechny trestné hody. Český reprezentant Jiří Welsch se v dresu hostujícího týmu na hřišti neobjevil, trenér Terry Stotts rozdělil čas na hřišti jen mezi osm hráčů.

Nejlepší střelec soutěže Allen Iverson dal jen 23 bodů, což na úspěch proti Bucks nestačilo. Jeho pronásledovatel ve statistice kanonýrů Kobe Bryant si připsal dokonce jen 11 bodů, ale v zápase na hřišti neškodného Toronta hvězda Los Angeles Lakers hodně odpočívala a v poslední části sledovala vítězství 102:91 jen z lavičky. Méně bodů Bryant letos ještě nedal, ale ve středu odehrál jen 25 minut a připsal si devět asistencí.

Výsledky:
Orlando - Chicago 93:102, Toronto - Los Angeles Lakers 91:102, Philadelphia - Milwaukee 85:88, Charlotte - New Jersey 84:97, New Orleans/Oklahoma City - Boston 87:101, Utah - Atlanta 95:83, San Antonio - Miami 98:84, Portland - Minnesota 74:84, Los Angeles Clippers - New York 84:79, Golden State - Phoenix 110:118.