Pardubice v lize basketbalistů porazily Ostravu

Basketbalisté Pardubic porazili ve 3. kole NBL Ostravu 70:66 a po úvodní domácí porážce od Opavy vybojovali druhé vítězství za sebou. Východočeši důležitý krok k úspěchu učinili ve druhé čtvrtině, v níž se jim povedla šestnáctibodová šňůra.

Ve druhém poločase sice domácí náskok ztratili a Nová huť se ještě vrátila do vedení (63:61), ale závěr patřil Pardubicím. Po 18 bodech dali domácí Viktor Půlpán a ostravský Adam Číž, jeho spoluhráč Garret Kerr se blýskl vedle 14 bodů i 16 doskoky.

Ostravané mají po první porážce vyrovnanou bilanci, v tabulce jim chybí zápas s Ústím nad Labem, který ve středu zůstal nedohrán kvůli poškozenému koši.