Satoranský dovedl Barcelonu k výhře, Veselého Fenerbahce prohrálo

Český basketbalový reprezentant Tomáš Satoranský patřil ke klíčovým postavám Barcelony při výhře 78:72 ve 2. kole Evropské ligy proti Zieloné Goře. Naopak jeho spoluhráč z národního týmu Jan Veselý tentokrát odcházel z palubovky poražen, když Fenerbahce prohrálo ve Štrasburku jasně 70:91.

Ilustrační foto.

Zatímco před týdnem smutnil Satoranský, dnes si obě české hvězdy role prohodily. Veselý sice v první půli patřil k nejlepším hráčům Fenerbahce, ale během jeho absence na hřišti začalo na přelomu poločasu Fenerbahce ztrácet a ve druhé půli se výrazně trápilo v útoku. Naopak Štrasburk hrál jednoduše a soupeře jasně přehrával a v závěru z toho byla téměř exhibice.

Na Veselém, který zaznamenal 10 bodů, pět doskoků a dvě asistence, byla patrná velká frustrace. Stejně jako na trenérovi Željku Obradovičovi.

Satoranský s Barcelonou napravili překvapivou porážku z prvního kola. Proti Zieloné Goře se sice v úvodu rovněž trápili, ale především zásluhou Satoranského, který dal sedm z úvodních 10 bodů Barcelony, se Katalánci chytili a postupně dostali průběh utkání pod kontrolu.

Staral se o to zejména Samardo Samuels, který dobře spolupracoval se Satoranským. Jenže až dvanáctibodový náskok Barcelona neudržela a čtyři minuty před koncem šel polský celek do vedení. Trenér Barcelony okamžitě vrátil do hry Satoranského. A byl to právě český rozehrávač, kdo nejprve nájezdem zařídil smeč pro Shanea Lawala znamenající vedení a 44 vteřin před koncem dal klíčovou trojku, která přinesla Barceloně triumf.

Evropská liga basketbalistů - 2. kolo:
Skupina A:
Štrasburk - Fenerbahce Istanbul 91:70 (za hosty Veselý 10 bodů, 5 doskoků, 2 asistence)
Žalgiris Kaunas - Kubaň Krasnodar 74:76
FC Barcelona - Zielona Góra 78:72 (za domácí Satoranský 10 bodů, 2 doskoky, 4 asistence)