Nymburk - Astana 79:61Nymburk doma znovu nezaváhal

Nymburk

Basketbalisté Nymburku vyhráli i čtvrtý domácí zápas v této sezoně VTB ligy, když porazili Astanu 79:61. Se čtyřmi výhrami z pěti zápasů jim patří čtvrtá příčka v tabulce.

Basketbalisté Nymburka.

Čeští mistři přitom nastoupili bez nejlepšího střelce Michaela Dixona, kapitána Jiřího Welsche či reprezentačního pivota Petra Bendy. Ostatní hráči je nahradili kolektivním výkonem, ze kterého vyčnívali zejména Vojtěch Hruban s Chassonem Randlem, autoři 18 bodů. Velmi dobře zahrál i mladý pivot Martin Peterka.

Nymburku vyšel vstup do utkání a v první čtvrtině získal vedení o 12 bodů. Astana se sice několikrát přiblížila na dostřel dvou košů, ale domácí si vedení hlídali a ani jednou v utkání ho neztratili.

V poslední čtvrtině Nymburk šňůrou 8:0 soupeře definitivně zlomil a v závěru už mohl šetřit síly na další zápasy. Ve středu vstoupí svěřenci trenéra Ronena Ginzburga do FIBA Europe Cupu, kde se představí na hřišti Tajfunu Šentjur.

Basketbalová VTB liga:
Nymburk - Astana 79:61 (21:9, 37:31, 57:51)
Nejvíce bodů: Randle a Hruban po 18, Vaughn 13, Peterka 10 - Hayes 22, Caner-Medley 19, Ponomarjov 8. Fauly: 18:19. Trestné hody: 13/8 - 21/18. Trojky: 9:3. Doskoky: 45:44.