Rubriky:

Míčové sporty

Jižní polokoule se bouří! Australští fanoušci ragby chtějí posunout začátek finále MS

28. října 2015 13:21 - Londýn

Změna už podle všeho není možná. Ale australští fanoušci ragby to přece jen ještě zkoušejí, i když spíše v zábavném tónu. Na internetu spustili petici za změnu začátku finálového zápasu mistrovství světa, v němž se jejich tým utká s obhájci titulu z Nového Zélandu. Příznivci týmů z jižní polokoule pořadatele žádají, aby zahajovací výkop posunuli a umožnili jim o něco delší spánek.

 

Dylan Martinez, Reuters

Sobotní duel o titul začne na londýnském stadiónu Twickenham v 17:00 SEČ, což je v Austrálii a na Novém Zélandu mezi třetí a pátou hodinou ranní v neděli. "Po týdnech s minimem spánku kvůli zápasům uprostřed noci by bylo fér, kdyby pořadatelé vyslyšeli ragbyové velmoci z jižní polokoule a posunuli ho (finále) do výhodnějšího vysílacího času pro fanoušky hrajících týmů," uvádí se v petici na stránce change.org.

Podle autorů petice by byl nejlepší dopolední začátek. "Odehráním zápasu o pouhých sedm hodin dříve byste nám, svým ragbyovým přemožitelům, udělali ohromnou radost," uvádí petice s tím, že pro britské fanoušky, jejichž týmy už jsou dávno ze hry venku, není finále tak atraktivní.

Zápasy ve skupinách se na šampionátu často hrály až ve večerních hodinách, některé až od 21:00 SEČ. Odpolední zahájení finále bylo podle pořadatelů naplánováno už před dvěma lety po mnoha konzultacích.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty