Házenkářky Ruska, Maďarska a Rumunska míří do semifinále MS

Házenkářky Rumunska, Ruska a Maďarska po vítězství v základních skupinách nezaváhaly ani na úvod čtvrtfinálové fáze mistrovství světa v Petrohradu. S nejvyšším možným počtem šesti bodů všechny tři celky kralují svým skupinám a jsou na nejlepší cestě do bojů o medaile.

Šesté vítězství na šampionátu si připsaly domácí Rusky proti Koreji a také Rumunky. Tým, který na šampionát postoupil na úkor české reprezentace, dnes zdolal Brazílii 35:33. Neporazitelnost si udržely také Maďarky, které v základní části MS ztratily jeden bod. Obhájkyně stříbra však porazily Chorvatky jen o gól.

Maďarky v poločase vedly o tři branky, ještě dvě minuty před koncem však byl stav vyrovnaný 26:26. O výhře favoritek rozhodla až těsně před koncem Baloghová. Domácí reprezentaci přišlo v duelu s Koreou povzbudit 1500 diváků, zatímco ostatní zápasy shlédlo sotva pár stovek.

Zatímco ve skupině I se rýsuje jasná dvojice postupujících, ve druhé šestici svádějí boj o druhou příčku olympijské šampionky Dánky a Němky. Ty si poradily s mistryněmi světa z Francie, návštěva jen 200 lidí však byla nejslabší z dnešních utkání.

Skupina I:
Maďarsko - Chorvatsko 27:26 (16:13), Rusko - Korea 32:27 (17:13), Nizozemsko - Norsko 30:30 (16:12).