Volejbalisté Českých Budějovic znovu vyhráli, Liberec padl v Ústí

Volejbalisté Českých Budějovic udrželi stoprocentní bilanci i po čtvrtém kole extraligy. Obhájci stříbrných medailí zvítězili ve své hale nad Příbramí hladce 3:0 a v čele tabulky se vzdálili na čtyřbodový rozdíl jedinému dalšímu neporaženému týmu z Brna.

Ilustrační snímek. Volejbalisté Karlovarska (na snímku) pokřtili novou halu vítězstvím nad ČZU Praha.

Brňané zakončí program 4. kola pondělním zápasem proti Ostravě. Na druhém místě je vystřídalo Karlovarsko po vítězství 3:0 nad Odolenou Vodou.

Utkání mezi Českými Budějovicemi a Příbramí mělo nádech derby, protože několik hráčů i trenér středočeského týmu prošli Jihostrojem. Domácí ale měli zápas pod kontrolou.

"Za dobu, co jsem v Příbrami, jsme tak špatný a odevzdaný výkon nepředvedli," zlobil se trenér hostů René Dvořák. "Rozdíl byl v ubráněných míčích, nebyla činnost, ve které by soupeř byl lepší než my. Příbram nebojovala," konstatoval kouč vítězů Jan Svoboda.

Mistrovský Liberec podlehl v severočeském derby v Ústí nad Labem 2:3 a nečekaně přišel o dva body. První i druhý set přitom Dukla hladce vyhrála, ale třetí pak v koncovce ztratila 25:27 a čtvrtý prohrála po ještě mnohem dramatičtějším boji 39:41. Povzbuzení domácí, kteří dosud v soutěži nezískali ani bod, následně ovládli i tie-break.

Na první vítězství zato dál čeká ČZU Praha. Celek z metropole se nechytil ani proti kladenskému nováčkovi, v jeho hale podlehl 2:3.

Volejbalistky Olympu se posunuly do čela

Do čela extraligy volejbalistek se probojoval Olymp Praha. Finalistky minulého ročníku doma porazily SG Brno bez větších potíží 3:0 a vedou tabulku o bod před neporaženou Ostravou, která měla v pátém kole volno.

Brno uhrálo nejvíce bodů (20) v závěrečné sadě. "První dva sety byly jednoznačné, ve třetím setu jsme se vlastními chybami dostaly pod tlak," uvedla kapitánka Olympu Eva Hodanová.

"Šly jsme do utkání, že nemáme co ztratit, v prvním setu jsme ale měly velký ostych. Postupně jsme se zlepšovaly a ke konci jsme byly i chvílemi rovnocenným soupeřem," řekla kapitánka brněnského týmu Tiziana Dostálová.

O zápas méně než vedoucí Pražanky mají vedle Ostravy odehráno i prostějovské obhájkyně mistrovského titulu, které zvítězily v Přerově 3:1 a jsou dál třetí. Čtvrtá Olomouc zatím hrála jen třikrát, ale má plný počet devíti bodů.