Miami - Houston 109:89Houston pokračuje v NBA v trápení, potřetí prohrál o 20 bodů

Basketbalisté Miami předvedli v nedělním utkání NBA velký obrat a vítězstvím 109:89 prodloužili trápení Houstonu. Stejně jako Rockets čekají na první výhru v sezoně i Los Angeles Lakers, kteří prohráli doma s Dallasem 93:103.

Houston prožívá nejhorší vstup do sezony od roku 2010, kdy naposledy začal třemi porážkami. Přitom tentokrát svěřenci Kevina McHalea vedli ještě v úvodu třetí čtvrtiny o 21 bodů, jenže zbytek zápasu ovládlo Miami 65:24 a Rockets stejně jako proti Denveru a Golden State prohráli přesně dvacetibodovým rozdílem.

Heat nabudil k obratu bouřlivý proslov jednoho ze tří kapitánů týmu Udonise Haslema, který do zápasu sice nenastoupil, ale v poločase dokázal spoluhráče pořádně vyburcovat. "Absolutně úžasné. To dělají lídři. Když jsem do kabiny dorazil, už byl dávno rozjetý. Pak už nebylo moc co dodat," řekl trenér Miami Erik Spoelstra.

Další zlý večer prožila hvězda Houstonu James Harden, který proměnil jen dva z 15 střeleckých pokusů.

Stále se trápí i Kobe Bryant a jeho Lakers. Hvězdný špílmachr proměnil proti Dallasu jen tři z 15 střel z pole, po třech odehraných zápasech má bilanci 16/51. "Jsem strašně bídný, prostě se nemůžu trefit. Mám pozice, které chci, ale nedokážu je proměnit," lamentoval Bryant.

Dallasu k výhře pomohlo 25 bodů německé opory Dirka Nowitzkého. Trenér Rick Carlisle oslavil 340. vítězství na lavičce Mavericks, čímž stanovil nový klubový rekord.

Další rekord se zrodil v Bostonu, odkud si vítězství 95:87 odvezlo San Antonio. Pro Tima Duncana, Manua Ginobiliho a Tonyho Parkera to byla 541. společná výhra, čímž se stali nejúspěšnějším triem v historii NBA.

Stále bez prohry zůstává Oklahoma City. Na nedělním vítězství 117:93 nad Denverem se podílelo dvouciferným počtem bodů sedm střelců, lídr Kevin Durant jich dal 25.