Golden State - LA Clippers 112:108Souboj rivalů v NBA patřil mistrům z Golden State

New York

Souboj velkých rivalů v NBA vyhráli úřadující mistři z Golden State. Nad basketbalisty Los Angeles Clippers zvítězili i díky 31 bodům Stephena Curryho 112:108 a připravili jim první prohru v sezóně. Sami naopak zvládli i pátý zápas a osamostatnili se v čele Západní konference. Stoprocentní zůstalo také Toronto na Východě.

Hvězda Golden State Warriors Stephen Curry.

Curry, úřadující nejužitečnější hráč ligy, trefil sedm trojek včetně té necelou minutu před koncem, kterou definitivně zvrátil skóre na stranu domácích Warriors. Po pěti duelech má na kontě už 179 bodů, což je nejvíce od dob legendárního Michaela Jordana, jenž začal sezonu 1991/92 ve stejném období 182 body.

"V koncovce jsme ho potřebovali a hodně nám pomohl, i když měl problémy s fauly," chválil Curryho trenér Luke Walton. Hráči Golden State vedli v poločase o 17 bodů, ale v poslední čtvrtině naopak o 10 bodů prohrávali, než předvedli další velký zvrat. Velkou roli při něm sehrál Harrison Barnes, jenž mířil přesně v klíčových pasážích a dostal se na 17 bodů. Clippers nestačilo 24 bodů Chrise Paula ani 23 Blakea Griffina.

Durant i Westbrook se trápili

Toronto potvrdilo skvělý start do sezóny výhrou na palubovce Oklahomy 103:98. Zatímco DeMar DeRozan v závěru zářil a v poslední čtvrtině dal 10 ze svých 28 bodů, hlavní střelci domácích Kevin Durant či Russell Westbrook se trápili. "Minuli jsme střely, co běžně dáváme. Dělali jsme ztráty a faulovali jsme. Už se to znovu nestane," prohlásil Durant.

Ani nejlepší obránce minulé sezony Kawhi Leonard ze San Antonia neubránil skvěle hrajícího Bradleyho Beala a ten trojkou necelou sekundu před koncem rozhodl o výhře Washingtonu 102:99. "Konečně se do toho dostávám. Dneska to bylo proti Kawhimu těžké, ale hrál jsem svoji hru a docela to tam padalo," řekl Beal, hrdina večera s celkem 25 body.

LeBron James si po počátečním trápení a roztržení těsných rukávů u dresu připsal 23 bodů a pomohl Clevelandu zlomit odpor New York Knicks v poslední čtvrtině. Po rozhodující šňůře 12:4 James a spol. vyhráli 96:86.