Welsch střílel nejlépe v sezóně, ale Milwaukee prohrálo

Nejlepší střelecký výkon Jiřího Welsche v sezóně nepomohl basketbalistům Milwaukee k vítězství. Jediný český basketbalista v NBA byl ve středečním utkání druhým nejvytíženějším hráčem Bucks, zaznamenal patnáct bodů, ale favorizované Miami ve Wisconsinu vyhrálo 100:83. Tým Heat tak zvítězil i v druhém utkání pod staronovým koučem Patem Rileym.

Pětadvacetiletý Welsch strávil na palubovce 43 minut. Trefil šest z deseti pokusů za dva body, ze čtyř trestných hodů minul jen jeden. Za Milwaukee se více střelecky dařilo jen tradiční opoře Michaelu Reddovi (24) a T.J. Fordovi (17). Toho mohl ve středu český univerzál v týmové statistice zápasu předstihnout, pokud by trefil alespoň jeden z tria trojkových pokusů.

Těsně pod čtyřicetibodovou hranicí se tentokrát zastavil střelecký účet nejlepšího kanonýra soutěže Allena Iversona, který i přes zdravotní indispozici pomohl Philadelphii k výhře 106:101 nad nejslabším týmem soutěže Atlantou. "Sami si to děláme zbytečně těžké. Nakonec jediným pozitivem je to, že jsme vyhráli," uvedl Iverson, jehož 39 bodů připravilo Hawks o třetí vítězství za sebou.

O tři body méně zaznamenal Richard Hamilton z Detroitu a Pistons si připsali šestnáctou výhru z devatenácti zápasů. Tentokrát formu finalistů posledních dvou ročníků soutěže odneslo Sacramento, jež prohrálo 98:109.

Podruhé za sebou hráli prodloužení basketbalisté Golden State, ale na rozdíl od úterní výhry v Seattlu doma na Houston nestačili. Hostující čínský obr Jao Ming nastřílel třicet bodů, z toho čtyři v nastaveném čase, a Rockets v Oaklandu zvítězili 111:105.

Výsledky:
Philadelphia - Atlanta 106:101, Toronto - Chicago 94:105, New Jersey - Charlotte 83:91, Boston - Indiana 85:71, New York - Orlando 90:105, Detroit - Sacramento 109:98, New Orleans/Oklahoma City - Los Angeles Clippers 102:89, Memphis - Los Angeles Lakers 79:94, Milwaukee - Miami 83:100, Dallas - Phoenix 102:96, Utah - Portland 82:77, Golden State - Houston 105:111 po prodl.