Most porazil Olomouc a do nedělního šlágru bude v interlize druhý

Házenkářky Mostu porazily Olomouc 35:23 a na několik hodin se posunuly na druhé místo tabulky o skóre před Slavii Praha a Porubu. Nejméně jeden z těchto týmů se ale v neděli zase dostane před české mistryně, protože spolu sehrají vzájemné utkání. Vedoucí Michalovce, které v minulém kole ukončily mosteckou neporazitelnost v sezóně, zvítězily ve Veselí nad Moravou 32:25 a mají v čele tabulky čtyřbodový náskok.

Ilustrační snímek. Mostecká házenkářka Markéta Jeřábková (vlevo) a Giulia Clericiová z italského celku Cassano Magnago.

Mostečanky sice jako první inkasovaly, ale pak už jenom vedly. Na přelomu poločasů daly šest gólů v řadě a v závěru i díky devítinásobné střelkyni Szarkové náskok ještě navýšily do dvouciferné podoby.

"Na Olomouc jsme se připravovali, věděli jsme, že jejich výkonnost má vzestupnou tendenci, nechtěli jsme to utkání podcenit. Dařila se nám hra v obraně," citoval domácího trenéra Luboše Hudáka server onlajny.com. Jeho protějšek Jan Bělka byl rád, že hosté dokázali favorita alespoň v prvním poločase potrápit. "Je škoda, že jsme ještě další šance nevyužili, výsledek je k nám podle mě trošku krutý," řekl.