Nymburk ve VTB lize vyhrál šestý ze sedmi zápasů

Minsk

Basketbalisté Nymburku pokračují ve vydařeném vstupu do VTB ligy a připsali si šestou výhru z úvodních sedmi zápasů. V Minsku vyhráli nad místním celkem Cmoki 93:84 a napravili překvapivé porážky s Aarhusem ve FIBA Europe Cupu a Pardubicemi v české NBL. V tabulce VTB ligy jim patří druhá příčka za zatím stoprocentním Petrohradem.

Ilustrační foto

Nymburk dosud všechny výhry nasbíral doma a jediné venkovní utkání v Kazani prohrál. Tentokrát však uspěl i na hřišti soupeře. V Minsku po většinu utkání vedl zásluhou kolektivního basketbalu, ve kterém vyčnívali Vojtěch Hruban, Howard Sant-Roos a rozehrávač Michael Dixon, který k 15 bodům přidal i deset asistencí.

V závěru třetí čtvrtiny sice domácí po náporu získali těsné vedení 71:69, jenže rychle odpověděl důležitou trojkou Pavel Houška a odstartoval šňůru 12:0, ke které přispěl ještě jednou trojkou. Nymburk získal sedm minut před koncem dvouciferné vedení a výhru už udržel.

Basketbalová VTB liga
Minsk - Nymburk 84:93 (21:24, 43:49, 71:72)
Nejvíce bodů: Maras 25, Hillard 17, Kudravcev 15, Mirkovič 13 - Hruban 19, Sant-Roos 18, Dixon 15, Benda 12. Fauly: 19:26. Trestné hody: 31/28 - 15/11. Trojky: 6:8. Doskoky: 40:31.