Golden State - Detroit 109:95Šampióni z Golden State zvítězili i v osmém utkání NBA

Basketbalisté Golden State porazili Detroit 109:95 a vyhráli i osmý zápas nové sezóny NBA. Pokud obhájci titulu uspějí také ve středu v Memphisu, vyrovnají nejlepší klubový start do sezóny z roku 1960, kdy ještě jako Philadelphia Warriors ovládli prvních devět utkání.

Opora Golden State Warriors Stephen Curry a Andre Drummond (0) z Detroitu.

Stephen Curry nastřílel 22 bodů, nejméně v sezóně, přesto hráči Golden State opět zvítězili. Proti Detroitu se Warriors vyplatilo kolektivnější pojetí hry - nasbírali 29 asistencí, zatímco soupeř jen 15.

Los Angeles Clippers přehráli Memphis těsně 94:92. Hosté přitom ještě v poslední minutě vedli, ale J.J. Redick šesti body zavelel k obratu. Prohru Grizzlies neodvrátilo ani 26 bodů Zacha Randolpha, Clippers vedl Blake Griffin s 24 body a 12 doskoky.

Atlanta byla v pondělí blízko historickému obratu. S Minnesotou doma prohrávala už o 34 bodů, ale tři minuty před koncem se Hawks dostali poprvé v utkání do vedení. Nakonec zvítězili hostující Timberwolves 117:107.

"Pořád jsme chodili do hloučku a říkali, že tenhle zápas vyhrajeme. Měli jsme k tomu všechno sebevědomí na světě," řekl nováček Karl-Anthony Towns, který k výhře Minnesoty přispěl 17 body. Jeho spoluhráč Andrew Wiggins si s 33 body vyrovnal osobní rekord.

Sacramento tři čtvrtiny drželo krok se San Antoniem, ale poslední čtvrtinu Kings prohráli 19:34 a padli posedmé z osmi utkání. Nejlepším střelcem Spurs byl Kawhi Leonard, který proměnil deset z 13 pokusů a připsal si 24 bodů.