Házenkářky Ruska a Rumunska udržely neporazitelnost

PETROHRAD

Házenkářky Ruska a Rumunska na mistrovství světa v Petrohradu ještě neztratily ani bod. Domácí výběr ve čtvrtek přímém souboji o první místo ve čtvrtfinálové skupině porazil Maďarsko 35:33 a přemožitelky českých házenkářek z baráže vyhrály 33:29 nad Dánskem.

Pro sobotní semifinále si tak oba celky jako vítězové čtvrtfinálových skupin zajistily výhodnější nasazení: Rusky se utkají s olympijskými vítězkami z Dánska a Rumunky narazí na Maďarsko.

Mistryním světa z roku 2001 se vstup do utkání s Maďarskem nevydařil a první poločas prohrály 15:17. V desáté minutě druhé půle pak Rusky prohrávaly dokonce o čtyři branky, ale následující osmiminutový úsek vyhrály 7:2 a otočily zápas. O vítězství se v dresu domácích nejvíce zasloužila autorka jedenácti branek Jelena Polenovová.

Rumunky si už v prvním poločase vypracovaly tříbrankový náskok, ale během osmnácti minut druhé půle o něj přišly. Vyrovnaný stav však vydržel jen čtyři minuty, pak Rumunky opět odskočily na rozdíl čtyř branek a na tento trhák už Seveřanky zareagovat nedokázaly.

O páté místo si zahrají Nizozemky, které dnes porazily Koreu 29:26 a zajistily si třetí příčku ve skupině I. V neděli se utkají s házenkářkami Německa, které díky vítězství 29:26 nad Ukrajinou skončily na třetí příčce druhé čtvrtfinálové skupiny.

Z dalších bojů, kam postoupily ještě čtvrté týmy z obou skupiny, naopak vypadly obhájkyně světového titulu Francouzky i úřadující mistryně Evropy z Norska.

MS v házené žen
Skupina I
Nizozemsko - Korea 29:26 (16:14), Rusko - Maďarsko 35:33 (15:17), Norsko - Chorvatsko 37:25 (18:12)