Míčové sporty

Obhájce titulu San Antonio v NBA porazil Minnesotu

16. prosince 2005 10:35 - NEW YORK

Basketbalisté San Antonia ve čtvrtečním zápase zámořské NBA vyhráli v Minnesotě 90:88. Obhájci trofeje v profesionální soutěži sice první čtvrtinu o sedm bodů prohráli, ale v poločase už vedli o deset bodů. Timberwolves ve druhé polovině utkání ztrátu dotahovali, ale smazat ji nedokázali.

Minnesota znovu nezvládla vypjatý závěr utkání: poslední tři zápasy prohrála celkovým rozdílem jen pěti bodů. Tentokrát šanci na srovnání skóre v posledních okamžicích zahodili Kevin Garnett, Troy Hudson a z trestného hodu i Marko Jarič. "Nevím, kde začít. Ve všech zápasech jsme byli ve hře, tvrdě bojujeme, ale v klíčových chvílích nehrajeme dost dobře," litoval Garnett, který byl se 24 body nejlepším střelcem svého týmu a navíc si připsal 21 doskočených míčů.

Čtyřiatřicet bodů Tracyho McGradyho zajistilo basketbalistům Houstonu vítězství 104:98 na palubovce Seattlu. Šestadvacetiletá opora Rockets v úvodu sezony kvůli zraněným zádům chyběla a týmu se nedařilo. Od jeho návratu na palubovku vyhrál Houston šest z posledních sedmi zápasů.

Ve čtvrtek přitom ještě necelých šest minut před koncem prohrával o čtyři body, ale pak McGrady proměnil dva trojkové pokusy a z trestného hodu dostal hosty do vedení 91:90. V poslední půlminutě utkání pak výhru Houstonu stoprocentní úspěšností při šesti šestkách potvrdil čínský pivot Jao Ming, který si do statistik zapsal 26 bodů a deset doskoků.

LeBron James poprvé po šesti zápasech nepřekonal hranici třiceti vstřelených bodů, ale jeho Cleveland po třech porážkách znovu zvítězil, když v domácím utkání porazil Denver 94:85. James tentokrát nastřílel jen 26 bodů a devíti asistencemi dal více šancí ostatním. "Nejsem sobecký basketbalista. Budu hledat své spoluhráče," řekl.

Severozápadní divize:
1. Minnesota 21 12 9 57,1