Házenkářský šlágr mezi Duklou a Plzní neměl vítěze

Šlágr házenkářské extraligy mezi lídrem tabulky Duklou Praha a mistrovskou Plzní skončil nerozhodně 22:22. Blíž k vítězství měli Západočeši, ale v posledních minutách prohospodařili vedení 22:19. I tak ale přerušili sedmizápasovou vítěznou sérii Dukly.

Pražané teprve podruhé v sezoně nebodovali naplno a dál vedou tabulku, na jediný bod se k nim ale přiblížily Hranice, které porazily 24:21 Lovosice.

V zápase na Dukle dominovaly obrany, z té plzeňské se v 17. minutě "vykartoval" brankář Radek Motlík po faulu na Mubenzema. I tak byli hosté většinu času ve vedení, ale neudrželi ho.

"Podle mého je remíza spravedlivá. Ve druhém poločase jsme měli hodně šancí, neproměnili jsme tři sedmičky, myslím, že to rozhodlo," řekl asistent Dukly Jiří Kotrč. "S remízou můžeme být spokojeni. Ale na druhou stranu je škoda, že jsme zápas nedotáhli do vítězného konce, protože jsme většinou vedli," prohlásil kouč Plzně Martin Šetlík.