Rubriky:

Míčové sporty

Živě

V patnácti je z něho hotový obr! Vychází nová hvězda?

14. listopadu 2015 21:04 - Řím

Robert Bobroczky. Že vám tohle jméno nic neříká? Není divu. V basketbalové akademii v Římě, která vyprodukovala i například Andreu Bargnaniho (jedničku draftu NBA v roce 2006), jsou ovšem z tohohle rumunského mladíka u vytržení. Nad svými vrstevníky vyčnívá, zatím především nebývalou výškou.

Už v patnácti letech totiž měří ohromujících 229 cm! Při smeči do koše nemusí nijak vysoko vyskočit, hravě zvládá blokování střel a při pokusech prokazuje přesnou ruku.

Čeká vytáhlého hocha zářivá kariéra v NBA? Prosadí se v zámoří třeba jako jeho legendární a ještě odva centimetry vyšší krajan Gheorghe Muresan?

Na to je ještě příliš brzy odpovědět, zatím mu třeba schází i potřebná svalová hmota. Výběr Bobroczkého akcí na internetu ale naznačuje, že především díky své extrémní výšce hraje i v mládežnickém výběru svoji „vlastní ligu." Přesvědčte se sami...

mm, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.