Šampióni ze San Antonia prohráli v Oklahomě

NEW YORK

Basketbalisté San Antonia prohráli v nedělním utkání NBA v Oklahomě City s místním klubem New Orleans Hornets. Předposlední celek Jihozápadní divize zdolal obhájce titulu 89:76 a blýskl se především nováček Chris Paul, který při 17 bodech a 12 doskocích propásl první triple-double v kariéře o jedinou finální přihrávku.

Ilustrační foto

Domácí celek rozhodl zápas výtečným závěrem. Do poslední čtvrtiny ještě vstupovali jako vedoucí mužstvo Spurs, ale za vyrovnaného stavu 69:69 pak přišla desetibodová šňůra Hornets. Nejlepším střelcem byl s 19 body David West, zato konečné skóre hvězdy hostů Tima Duncana se zastavilo netradičně nízko na 11 bodech.

"Mladí se chtěli ukázat, tak jsem jim řekl, že zrovna tohle je na to vhodný zápas. Porazit mistry, to by mohlo na spoustu lidí docela zapůsobit," prohlásil člen vítězného týmu P.J. Brown. "V důležitých momentech jsme získali míče pod košem my a navíc jsme ubránili Duncana," dodal West. San Antoniu stále chybí zraněný olympijský vítěz Manu Ginobili.

Až prodloužení vyřešilo otázku, kdo vyhraje zápas v Atlantě. Domácí nakonec porazili Denver 110:107, zajistil to tříbodový koš Tyronna Luea necelých šest sekund před koncem nastaveného času. Hawks díky druhému vítězství za sebou opustili pozici nejhoršího klubu Jihovýchodní divize. Hosté přivezli kvůli rozsáhlé marodce do Atlanty jen devět hráčů, do utkání jich nakonec zasáhlo pouze sedm a nejlépe z nich střílel autor 37 bodů Carmelo Anthony.

Drama v závěru čtvrté čtvrtiny viděli diváci také v Los Angeles, kde houstonský kanonýr Tracy McGrady poslal míč do koše domácích Lakers pouhé tři desetiny vteřiny před zazněním klaksonu a zajistil hostům výhru 76:74, přitom musel z nouze vystřelit slabší levou rukou. Hosté, jimž chyběl zraněný čínský pivot Jao Ming, přitom v poločase ztráceli jedenáct bodů, do hry se však vrátili v třetí čtvrtině, kterou vyhráli impozantním poměrem 34:15.

Los Angeles Lakers - Houston 74:76
Nejvíc bodů: Bryant 24 - McGrady 20.
Nejvíc doskoků: Odom 7 - Mutombo 9.
Nejvíc asistencí: Bryant 6 - Howrad, McGrady 4.
New Jersey - Golden State 118:90
Nejvíc bodů: Carter 25 - Murphy 19.
Nejvíc doskoků: Kidd 9 - Murphy 6.
Nejvíc asistencí: Kidd 13 - Davis 5.
New Orleans/Oklahoma City - San Antonio 89:76
Nejvíc bodů: West 19 - Finley, Parker 17.
Nejvíc doskoků: Paul 12 - Duncan 8.
Nejvíc asistencí: Paul 9 - Parker 6.
Toronto - Philadelphia 80:107
Nejvíc bodů: Bosh 22 - Iquodala 26.
Nejvíc doskoků: Araujo, Bosh, Peterson, Villanueva 7 - Dalembert 18.
Nejvíc asistencí: Peterson 4 - Kkorver 7.
Severozápadní divize:
1. Minnesota22121054,5