Aarhus - Nymburk 82:79Nymburk postoupí z druhého místa

Basketbalisté Nymburku v Poháru FIBA Europe prohráli i druhý zápas s dánským mistrem Aarhusem, tentokrát 79:82, a ze skupiny F postoupí z druhého místa do skupiny P. Český šampión, který doma se stejným soupeřem prohrál o dva body (64:66), ztrácel celé utkání, v závěru ho nezachránily ani tři trojky Vojtěcha Hrubana.

Vojtěch Hruban z Nymburka střílí přes Clarka Ceolaa z Šentjuru, ilustrační snímek

Nymburk po celé utkání doháněl náskok soupeře. Hosté měli problémy s bráněním vysokého pivota Dioufa i s trojkami dánského celku. Vždy, když se hosté dotáhli, domácí Medvědi vždy zabrali a znovu odskočili.

Za stavu 20:20 předvedli domácí šňůru 9:0 a získali až dvanáctibodový náskok, a když se Nymburk v úvodu druhé půle přiblížil na čtyři body, Aarhus záhy znovu zvýšil na dvouciferný rozdíl.

Když pak v poslední čtvrtině dali domácí dvě trojky za sebou, vzal si trenér Nymburku Ronen Ginzburg oddechový čas a byl na své hráče hodně naštvaný. To pomohlo a pět a půl minuty před koncem Hruban trojkou srovnal na 65:65.

Ani to ale domácí nezlomilo a znovu se ujali vedení. To opět srovnal trojkou Hruban, jenže domácí hráli výborný zápas a přesně stříleli trestné hody, kterých proměnili 25 z 29. V závěru byli neomylní, a tak ani další velký nápor Nymburku a další dalekonosná trojka Hrubana na obrat nestačily. Hruban měl sice v poslední sekundě šanci ještě trojkou srovnat, ale tentokrát minul.

Utkání 5. kola skupiny F Poháru FIBA Europe basketbalistů:
Aarhus - Nymburk 82:79 (18:15, 43:35, 61:55)
Nejvíce bodů: Jukič 21, Bivia 17, Plannthin 13, Diouf 12 - Randle 19, Hruban 18, Welsch 9. Fauly: 18:21. Trestné hody: 29/25 - 14/9. Trojky: 7:12. Doskoky: 39:26.