Casalmaggiore - Prostějov 3:0Volejbalistky Prostějova v Lize mistryň znovu prohrály, nemají ani bod

Volejbalistky Prostějova prohrály ve třetím kole Ligy mistryň v Itálii s týmem Casalmaggiore 0:3 po setech 20:25, 16:25 a 21:25. V tabulce skupiny C zůstaly české mistryně bez bodového zisku na posledním čtvrtém místě. Po polovině základní části soutěže zatím hráčky Prostějova nezískaly ani set.

V úvodním dějství dokázaly držet svěřenkyně trenéra Miroslava Čady se soupeřkami krok pouze do stavu 4:4. V dalším průběhu už nestačily čelit útočnému tlaku domácího týmu, který bodovou šňůrou 10:1 získal rozhodující náskok.

Ve druhém setu prostějovské volejbalistky zlepšily obranu na síti a vyrovnanou partii tentokrát udržovaly mnohem déle. Jenže koncovka setu se odehrála zcela v režii domácího týmu, který vzal Hanačkám naději sérií šesti bodů.

Nejlepší výkon odvedly české mistryně ve třetím setu, v němž přidaly do svého rejstříku i důraznější zakončení a získaly až čtyřbodové vedení. Přesto byla koncovka opět jednoznačnou záležitostí italského celku, který za 76 minut proměnil druhý mečbol a ve skupině si připsal první tříbodové vítězství.

Nejlepší hráčkou Prostějova byla šestnáctiletá kubánská smečařka Melissa Vargasová, která si připsala 16 bodů.