Boston - Philadelphia 84:80Basketbalisté Philadelphie vyrovnali rekordní šňůru porážek v NBA

Basketbalistům Philadelphie nestačilo ani jedenáctibodové vedení z úvodu poslední čtvrtiny zápasu v Bostonu k zisku prvního vítězství v sezoně NBA. Nejslabší tým ligy prohrál 80:84 a spolu s minulým ročníkem už čeká na výhru 26 zápasů. Vyrovnal tím negativní rekord nejen NBA, ale všech vrcholných amerických profesionálních soutěží.

Jae Crowder z Bostonu (vlevo) se snaží prosadit přes obranu Roberta Covingtona z Philadelphie.

Sixers už v sezóně 2013/14 zažili přesně takto dlouhou šňůru porážek, s nimi se o rekord dělí také Cleveland (2010/11) a v sedmdesátých letech totéž potkalo hráče Tampy Bay Buccaneers v lize amerického fotbalu NFL. V tomto ročníku už svěřenci Bretta Browna nasbírali 16 proher a jen dvě je dělí od rekordu New Jersey ze sezóny 2009/10. Podobně vstoupili Sixers do ligy i před rokem, tehdy se právě na čísle 17 jejich série zastavila.

"U kolika takových sérií jsem už byl? Nechci to vědět," řekl trenér Brown, který je u týmu třetím rokem.

Celtics za žádnou cenu nechtěli být prvním týmem, který v sezoně daruje Philadelphii vítězství. Diváci už na ně v poslední části bučeli, načež domácí celek vyhrál závěrečných šest minut v poměru 18:3. "To by bylo velmi, velmi, velmi velké zklamání pro nás všechny, hráče i trenéry," řekl Jae Crowder, který se v klíčové fázi podílel na obratu dvěma trojkami. Jeho spoluhráč Isaiah Thomas byl s 30 body nejlepším střelcem zápasu.

Další pokus o ukončení černé série budou mít Sixers v pátek v Houstonu, který se v úvodu sezony také hodně trápí. Ve středu prohrál doma s Memphisem 93:102, třetí porážce v řadě a desáté v sezoně nezabránilo ani 40 bodů Jamese Hardena.

Za očekáváním zůstává i další silný tým Západní konference Los Angeles Clippers, který také doma podlehl Utahu 91:102. Blake Griffin dělal co mohl, ale jeho 40 bodů a 12 doskoků osmou porážku z jedenácti posledních zápasů neodvrátilo.