Rubriky:

Míčové sporty

FIBA zrušila trest pro Rusy a suspendovala Mexiko

28. listopadu 2015 11:00 - Mies

Mezinárodní basketbalová federace FIBA omilostnila ruský svaz, který byl kvůli dlouhodobým sporům o jeho vedení suspendován od konce července. Původně měly být vyloučeny všechny ruské výběry z mezinárodních soutěží, ale ještě v srpnu byl trest zmírněn, aby mužský celek nechyběl na mistrovství Evropy.

 

Reinhold Matay, ČTK/AP

Nyní FIBA oznámila, že trest definitivně a s okamžitou platností ruší. Vedení světového basketbalu přesvědčila zpráva kontrolní komise, podle níž ruský svaz zjednal nápravu v klíčových bodech včetně demokratické a transparentní srpnové volby prezidenta, kterým se stal bývalý hvězdný pivot NBA Andrej Kirilenko. Ruský svaz také v polovině listopadu přijal nové stanovy, které jsou v souladu s předpisy FIBA.

Nově naopak čelí trestu mexická federace. FIBA ji suspendovala kvůli vměšování politiky do chodu svazu. V ohrožení je tak účast Mexičanů v olympijské kvalifikaci, jež bude rozlosována v lednu a jejímž účastníkem bude i Česká republika.

Protože podle agentury AP není basketbal v Mexiku jediným sportem, který má podobný problém, bude se situací v zemi a možným podobným postihem zabývat i Mezinárodní olympijský výbor na zasedání v Lausanne 8. až 10. prosince.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty