Saratov - Nymburk 92:84Nymburk ve VTB lize potřetí za sebou prohrál

Saratov

Basketbalisté Nymburku prohráli ve VTB lize v Saratově 84:92 a připsali si v mezinárodní soutěži třetí porážku za sebou. Na palubovkách soupeřů se českému mistrovi v poslední době nedaří, vedle předchozích nezdarů ve Volgogradu a v Moskvě s CSKA neuspěl v tomto týdnu ani v Evropském poháru FIBA v Aarhusu.

Howard Sant-Roos z Nymburka v utkání Poháru FIBA basketbalistů s Tajfunem Šentjur.

V Saratově odehrál Nymburk zápas jako na houpačce. První čtvrtinu svěřenci Ronena Ginzburga prohráli o sedm bodů, ale v poločase měli takový náskok sami. Třetí hrací období ale vyznělo znovu lépe pro domácí Avtodor, který pak v poslední části odskočil až na dvanáctibodový rozdíl, a na obrat už se hosté nezmohli.

Měli přitom ve svém středu nejlepšího střelce zápasu, Chasson Randle dal 28 bodů. Soupeř měl výraznou převahu na doskoku (48:35).

Basketbalová VTB liga:
Avtodor Saratov - Nymburk 92:84 (29:22, 44:51, 71:66)
Nejvíce bodů: Chappell 19, Peterson 17, Zabelin 13, Brooks 10 - Randle 28, Benda 11, Welsch a P. Houška po 9. Fauly: 23:19. Trestné hody: 17/15 - 14/12. Trojky: 11:5. Doskoky: 48:35.