Dublin - Nymburk 45:121Nymburk v Poháru FIBA deklasoval Dublin o 76 bodů

Dublin

Basketbalisté Nymburku v závěrečném utkání základní skupiny Poháru FIBA Europe znovu zaznamenali proti Hibernii Dublin svoji rekordní výhru na mezinárodní scéně. Zatímco v úvodním souboji irský celek doma deklasovali o 61 bodů, tentokrát zvítězili 121:45, tedy ještě o patnáct bodů vyšším rozdílem. Nymburk potvrdil druhé postupové místo ve skupině a v další fázi se představí ve skupině P po boku Antverp, Ventspilsu a druhého nejlepšího celku z třetích míst v Západní konferenci.

Howard Sant-Roos z Nymburka.

Trenér Nymburku Ronen Ginzburg nasadil klíčové opory jen na začátek utkání, aby si český mistr rychle vytvořil náskok a získal klid. To se povedlo, a když od šesté minuty předvedl Nymburk šňůru 19:0, nebylo o vítězi pochyb. Pak už Ginzburg hráče jako Jiřího Welsche, Vojtěcha Hrubana či Petra Bendu spíše šetřil a dal prostor talentům z juniorky Theodoru Dlugošovi a Matěji Svobodovi. Ten byl dokonce s 24 body nejlepším střelcem utkání.

Výborný zápas proti nezkušenému soupeři, který se přihlásil do soutěže aby si vyzkoušel konfrontaci s evropskými celky, odehrál také rozehrávač Michael Dixon, který za 19 minut hry stihl 17 bodů, 10 doskoků a osm asistencí.

Nymburk soupeře přehrával nejen pod košem, kam se vrátil uzdravený Julian Vaughn, ale také při střelbě z dálky. Proměnil celkem 17 trojkových pokusů při úspěšnosti padesát procent. O jedinou trojku tak český mistr zaostal za rekordem soutěže.

Už na konci třetí čtvrtiny pokořil Nymburk stobodovou hranici a jen polevení v závěrečné části zabránilo ještě výraznějšímu vítězství. I tak se ale jedná o nejvíce nastřílených bodů v historii nově založené soutěže, dosavadním maximem bylo 116 bodů v podání Siauliaie.

Pohár FIBA basketbalistů - skupina F, 6. kolo:
Hibernia Dublin - Nymburk 45:121 (7:31, 17:69, 34:100)
Nejvíce bodů: Colbert 16, A. O'Sullivan 8, C. O'Sullivan 6 - Svoboda 24, Dixon 17, Kříž 15, Peterka a Vaughn po 12, Randle 11. Fauly: 13:19. Trestné hody: 19/9 - 10/10. Trojky: 4:17. Doskoky: 19:52.
Tajfun Šentjur - Aarhus 60:79