Budějovičtí volejbalisté vyhráli i devátý zápas v sezóně

Volejbalisté Českých Budějovic vyhráli i devátý zápas v sezóně extraligy. Na palubovce Odoleny Vody sice Jihočeši prohráli první set, teprve pátý v sezóně, ale potom už měli zápas pod kontrolou.

Volejbalista Karlovarska Pavel Bartoš, ilustrační snímek

Domácí dokázali držet s favoritem krok až do stavu 13:13 ve druhém setu. Jakmile ale soupeř přitvrdil na podání, ztratila jejich přihrávka na přesnosti, což se odrazilo v dalším průběhu utkání. I přes relativně dramatické koncovky ve druhé a čtvrté sadě si favorit vítězství pohlídal.

České Budějovice vedou nadále o čtyři body před Libercem, který v zápase s ČZU nedovolil pražskému outsiderovi v žádném setu získat víc než 16 bodů. Mistrovský celek vyhrál pátý zápas za sebou. Soupeř na vítězství dosud čeká, v tabulce je ale stále o bod před posledním Ústím nad Labem, které uhrálo jen set v domácím zápase s Benátkami nad Jizerou.