Toronto - Golden State 109:112Rekordní šňůra Golden State trvá dál

Jednadvacet zápasů, jednadvacet výher. Obhájci titulu z Golden State ještě neokusili v zámořské NBA v letošní sezóně hořkost porážky. Poslední vítězství si připsali na palubovce Toronta, které porazili 112:109. Rekordní šňůra tak trvá dál.

Utkání se odehrálo ve znamení střeleckého souboje hlavních rozehrávačů, který dopadl rovněž o tři body lépe pro hvězdu Warriors Stephena Curryho. Nejužitečnější hráč minulé sezony dosáhl posedmé v sezoně na čtyřicetibodovou hranici, premiérově v kariéře to ale dokázal ve dvou zápasech za sebou. Se 44 body včetně devíti trojek zastínil osobní rekord domácího Kylea Lowryho (41).

Lowry velel v utkání k obratu a jeho tým ještě čtyři minuty před koncem držel těsný náskok. Ale v závěru jak Lowry, tak DeMar DeRozan zahodili klíčové šestky. Naopak Curry s Klayem Thompsonem, autorem 26 bodů, z čáry trestného hodu pak vlastní vedení pojistili.

"Je to naše jedenácté vítězství venku, takže musím kluky velmi pochválit, protože to není jednoduché. Oni si ale dokážou poradit i ve chvílích, kdy nehrajeme náš nejlepší basketbal," řekl dočasný trenér vítězného týmu Luke Walton. "Jednadvacet různých výzev a my dokázali v každé z nich obstát a najít cestu k vítězství," komentoval Curry pokračující nadvládu.

V součtu s minulou sezonou zvítězili Warriors už v 25 zápasech za sebou, což je třetí nejdelší šňůra historie NBA. Dvě výhry jim chybí k výkonu Miami z let 2012/13, rekord drží s 33 úspěchy v řadě Los Angeles Lakers (1971/72).

Nejlepším střelcem sobotního programu byl Paul George z Indiany, který se proti Utahu blýskl osobním rekordem 48 bodů. Ani on ale nepomohl hostům k výhře, Pacers prohráli po prodloužení 119:122. V týmu soupeře si vylepšil osobní rekord na 35 bodů Derrick Favors.