Házenkáři Plzně sesadili Frýdek-Místek z třetího místa

Úřadující mistři z Plzně vyhráli ve Frýdku-Místku souboj o třetí místo v tabulce házenkářské extraligy. Poločasový náskok pěti gólů proměnili ve vítězství 32:26 a dostali se o bod za Zubří a o tři body za vedoucí Duklu Praha. Ta má navíc zápas k dobru.

Ilustrační snímek

Západočeši přitom nezachytili začátek a rychle ztráceli 2:5, v 15. minutě ale vyrovnali na 5:5 a hned utekli na rozdíl dvou branek. Tento nástup naopak nezachytili domácí, jejich ztráta zásluhou Poloze a Milana Škvařila rychle rostla a do kabin šly týmy za stavu 11:16.

Ve druhé půli se Frýdek-Místek přiblížil nejvíce na rozdíl tří gólů 20:23 ve 47. minutě. Závěr si Plzeňané pohlídali, Škvařil a Vinkelhöfer se nedali zastavit. Ačkoliv se v závěru rozstřílel Meca, domácí už ztrátu nedohnali.

"Začali jsme dobře, potom jsme ovšem neproměnili deset vyložených šancí, z toho čtyřikrát sedmičky. Udělali jsme plno technických chyb," řekl domácí kouč Aleš Chrastina. "Do poločasu jsme skóre otočili a to rozhodlo. V druhé půli jsme si drželi náskok, i když jsme Frýdek nechali přiblížit na dvě branky. Projevila se v našem výkonu únava, ale zvládli jsme to," přidal hodnocení plzeňský trenér Martin Šetlík.