Nymburk ukončil v basketbalové lize sérii šesti výher USK

Basketbalisté Nymburka porazili v dohrávce 6. kola ligy rozjetý USK Praha 93:67 a ukončili tak soupeřovu sérii šesti výher. V tabulce se úřadující šampióni posunuli na druhé místo za Děčín. Lídr ligy, jehož vítězná série se táhla už 14 zápasů, prohrál v 17. kole překvapivě domácí duel s Opavou 79:86 po prodloužení. Třetí Prostějov zvítězil 100:74 v Jindřichově Hradci.

Vojtěch Hruban z Nymburka na ilustračním snímku střílí přes Clarka Ceolaa z Šentjuru.

Trenér Děčína Pavel Budínský výkon svého týmu zkritizoval. "Je mi trochu smutno z toho, když si zpětně uvědomím, jakých ztrát jsme se dopouštěli. Měl jsem chvílemi pocit, že trénuji minižáky Děčína a ne první tým tabulky. Na druhou stranu je to výborný lék na nepokoru a dlouhé nosy některých mých hráčů, kteří už se prostě vidí někde, kam nepatří," konstatoval, své svěřence ale ocenil za bojovnost. Opava porazila Děčín po pěti prohrách ve vzájemných zápasech.

Hráči USK drželi s favorizovaným protivníkem v úvodní čtvrtině krok a po přestávce, do níž šli hosté s devítibodovým náskokem, dokázali devítibodovou šňůrou znovu vyrovnat na 41:41. Po čtyřminutovém vyrovnaném úseku však Nymburk udeřil sérií 16 bodů a definitivně soupeři odskočil.

"Myslím, že jsme dnes viděli hru, kterou se USK Praha prezentuje posledních pět kol. Je to jeden z nejlepších týmů této ligy. Hrají správně a chytře," pochválil soupeře trenér Nymburka Ronen Ginsburg, který nebyl spokojený se soustředěností svých svěřenců v první a třetí čtvrtině.

Prostějov se v Jindřichově Hradci zvedl až ve druhém poločase, v první půli se hosté nemohli dostat do tempa. "Držel nás však Dokoupil s pěti trojkami, tím jsme se drželi, jinak jsme měli spoustu špatných řešení v obraně a lehkých košů domácích," řekl trenér Zbyněk Choleva, který byl spokojen až s druhou půlí. "Probudil se Roseboro, ve třetí čtvrtině jsme dali tuším pět nebo šest trojek a tam se to definitivně zlomilo," dodal.