Volejbalistky KP Brno vyhrály jako první v Prostějově set

Volejbalistky KP Brno dokázaly ve 12. kole extraligy sebrat vedoucímu Prostějovu set. Třetí sadu v hale obhájkyň titulu vyhrály po velkém boji 33:31 a staly se prvním týmem v ročníku, nad kterým suverénky posledních let doma nezvítězily hladce 3:0. Vendula Měrková uhrála v brněnském týmu 21 bodů.

Radost volejbalistek Prostějova.

Prostějovský asistent Lubomír Petráš uznal, že si favoritky zápas zbytečně zkomplikovaly. "Potíže nastaly už v koncovce druhého setu vinou našeho polevení, kterým se soupeř chytil. My jsme odešli na přihrávce, což společně s problémy v obraně pokračovalo většinu třetí sady. Navíc její závěr mi z naší strany připadal ustrašený. Do sestavy tak musely hráčky, jež dneska měly odpočívat," řekl na klubovém webu.

Prostějov dál vede tabulku o šest bodů před Ostravou, která vyhrála 3:0 ve Šternberku. Hostující hráčky měly potíže pouze v úvodním setu, v němž prohrávaly 13:19 a pak ještě 20:22. Koncovku však zvládly a pak už utkání kontrolovaly. V závěrečné sadě dokonce Šternberk deklasovaly 25:8.

Kontumace pro KP Brno

Následně přišly volejbalistky KP Brno v extraligové tabulce o čtyři body a klesly z pátého na sedmé místo. Kvůli neoprávněnému startu Šárky Šloufové prohrál brněnský tým zápas 11. kola s Přerovem kontumačně 0:3, na hřišti přitom soupeře tímtéž poměrem setů porazil.

Šloufová v 11. kole nastoupila za dva kluby. V říjnové předehrávce se objevila v sestavě SG Brno proti Šternberku, před týdnem nastoupila za KP Brno proti Přerovu. Tento zápas proto sportovně-technická komise svazu kontumovala, což pro Královo Pole kromě ztráty tříbodového vítězství navíc znamenalo odebrání dalšího bodu.

Uniqa extraliga volejbalistek - 12. kolo:
Prostějov - KP Brno 3:1 (17, 14, -31, 18)
Nejvíce bodů: Topičová 17, Vargasová 15, Gambová 13 - Měrková 21, Keddyová 15, Suchá 13.
Šternberk - Ostrava 0:3 (-24, -18, -8)
Nejvíce bodů: M. Janečková 10, Borovcová a M. Šenková po 5 - P. Kojdová 14, Nachmilnerová a Toufarová po 13.
Frýdek-Místek - Olymp Praha 2:3 (24, -17, 28, -19, -8)
Nejvíce bodů: Pavelková 26, Závodná 19, Štrbová 18 - Nová 18, Melicharová a Hodanová po 15.
Přerov - Olomouc 0:3 (-12, -21, -16).
Nejvíce bodů: K. Kohoutová 8, Gálíková 6, Polášková 5 - Dědíková 13, Kubová 11, Dumančičová 9.