Dukla vyhrála v Kopřivnici a extraligu házenkářů vede o tři body

Házenkáři Dukly Praha zvítězili v hale kopřivnického nováčka 33:26 a po 14. kole vedou extraligu o tři body před Plzní a Hranicemi. Plzeňští obhájci titulu porazili Jičín vysoko 32:19, Hranice po výhře 27:20 nad Zubřím sesadily protivníka z druhé pozice.

Dukla si v Kopřivnici vypracovala náskok 12:6, domácí však dokázali během pěti minut zkorigovat na rozdíl jediného gólu. Pražanům se pak ale vydařil i začátek druhé půle a na jejich sedmibrankové vedení už soupeř tentokrát odpověď neměl.

Jičín ulehčil Plzni cestu za výhrou spoustou technických chyb, domácí kouč Martin Šetlík tak mohl poslat na palubovku i náhradníky. "Náš výkon v prvním poločase naznačoval to, že na zisk bodů nemůžeme v Plzni pomýšlet. Odehráli jsme špatné utkání, nefungovala nám ani obrana a navíc nám nehrál do karet ani výškový deficit," řekl trenér hostů Aleš Babák.

Hranice po dvou prohrách zabraly a Zubří porazily výrazným rozdílem. "Pro nás šlo o velmi nevydařené utkání, které jsme ztratili už v závěru první půle. V druhém poločase už jsme neměli šanci s tím něco udělat. Měli jsme katastrofální úspěšnost střelby a udělali jsme moc chyb v obraně," prohlásil trenér Zubří Andrej Titkov, jehož tým klesl na čtvrté místo.

První body získal po 13 nezdarech poslední Zlín, který zvítězil o gól nad Litovlí.