Míčové sporty

McGrady oslavil narození potomka osmatřiceti body

29. prosince 2005 10:58 - NEW YORK

Basketbalista Tracy McGrady oslavil ve středu narození syna Laymena Lamara osmatřiceti body, ale ani jeho nejlepší střelecký výkon v sezóně nestačil Houstonu na vítězství ve středečním zápase zámořské NBA. V Oklahoma City Rockets prohráli 90:92.

"Body pro mě teď nejsou to nejdůležitější, ale je na čase se vrátit do práce. Mým hlavním úkolem je přispívat k vítězstvím," řekl už dvojnásobný otec. V závěrečné čtvrtině Houston dokázal dotáhnout devítibodový náskok soupeře, když právě McGrady dvanáct vteřin před koncem z trestných hodů vyrovnal. Domácím však výhru zajistil 1,4 vteřiny před koncem David West.

Kobe Bryant v dresu Los Angeles Lakers nastřílel pětačtyřicet bodů, ale kalifornský celek v domácím utkání s Memphisem neuspěl a potřetí za sebou prohrál. O vítězství přišli Lakers až v prodloužení, Memphisu nakonec podlehli 99:100.

Grizzlies si v nastavení vypracovali osmibodový náskok, ale Bryant pak zaznamenal tři body za sebou a snížil na rozdíl jediného bodu. V rozhodující chvíli však lídr Lakers selhal, když se tři vteřiny před koncem neúspěšně snažil vstřelit vítězný koš.

Golden State konečně vyhrálo

Šestatřicet bodů Jasona Richardsona pomohlo basketbalistům Golden State k vítězství v domácím zápase s Bostonem. Ještě dvě minuty před koncem byl stav utkání vyrovnaný (107:107) a oba týmy se pak přetahovaly o vedení. Rozhodující koš na 111:109 zaznamenal 6,2 vteřiny před koncem Derek Fisher, jehož úspěšnou střelu vzápětí obranným zákrokem potvrdil Richardson.

Golden State tak ukončilo sérii pěti prohraných zápasů. "Potřebovali jsme vyhrát. Každý z nás chtěl na hřišti odvést to nejlepší, aby se nám to podařilo," řekl pivot Warriors Adonal Foyle.

Velký obrat se v závěrečné čtvrtině zápasu dvou nejhorších týmů soutěže podařil basketbalistům Toronta. V utkání s Atlantou sice prohrávali 81:89, ale další úsek hry vyhráli 17:5 a nakonec se po vítězství 108:102 radovali teprve z druhého domácího úspěchu v sezóně.

"Celý rok se doma trápíme, takže je hezké vyhrát, zvlášť pro fanoušky. V prosinci hrajeme dobře a snad si to dokážeme vzít do nového roku," uvedl autor osmadvaceti bodů Raptors Mike James.

Toronto - Atlanta 108:102
Nejvíc bodů: James 28 - Harrington 25.
Nejvíc doskoků: Bosh, James 6 - Childress, Harrington 6.
Nejvíc asistencí: James 9 - Lue 6.
Orlando - New York 105:95
Nejvíc bodů: Hill 26 - Curry 29.
Nejvíc doskoků: Battie 10 - Curry 9.
Nejvíc asistencí: Francis, Nelson 6 - Crawford, Marbury 3.
Washington - Phoenix 99:104
Nejvíc bodů: Butler 22 - Marion 28.
Nejvíc doskoků: Arenas, Ruffin, Thomas 7 - Diaw 8.
Nejvíc asistencí: Arenas 7 - Nash 16.
Charlotte - Chicago 93:80
Nejvíc bodů: Ely 20 - Deng 18.
Nejvíc doskoků: Brezec 14 - Chandler 9.
Nejvíc asistencí: Robinson 4 - Duhon, Hinrich 7.
New Orleans/Oklahoma City - Houston 92:90
Nejvíc bodů: Smith 16 - McGrady 38.
Nejvíc doskoků: Brown, West 7 - Swift 13.
Nejvíc bodů: Randolph 28 - Iverson 28.
Nejvíc doskoků: Randolph 14 - Webber 11.
Nejvíc asistencí: Blake 6 - Iverson 6.
Golden State - Boston 111:109
Nejvíc bodů: Richardson 36 - Pierce 28.
Nejvíc doskoků: Dunleavy, Foyle 6 - Pierce 12.
Nejvíc asistencí: Davis 12 - Blount 8.
Los Angeles Lakers - Memphis 99:100 pp
Nejvíc bodů: Bryant 45 - Stoudamire 25.
Nejvíc doskoků: Odom 15 - Miller 15.
Nejvíc asistencí: Odom, Parker 5 - Stoudamire 9.

Severozápadní divize:
1. Minnesota 26 14 12 53,8