Basketbalisté Prostějova i po zranění opor zvítězili v Opavě

Basketbalisté Prostějova vyhráli ve šlágru 18. kola NBL v Opavě 82:74 a upevnili si před dosavadním sousedem v tabulce třetí místo. I druhá repríza souboje o bronz z minulé sezóny skončila úspěchem Hanáků, v listopadu zvítězili doma 78:69.

Ilustrační fotografie.

Orli vyhráli i přesto, že už v prvním poločase přišli kvůli zranění o opory Pavla Slezáka a Jana Tomance. Do druhé půle šli po předchozí přestřelce s dvoubodovým mankem (47:49), ale pod vedením Lukáše Palyzy, s 23 body a deseti doskoky nejlepšího hráče zápasu, skóre záhy otočili a od 23. minuty už domácí tým do vedení nepustili.

"Nám paradoxně ublížila ta zranění soupeře. Asi jsme si v tu chvíli mysleli, že se to vyhraje samo. Soupeř hrál chytřejší basket," řekl v televizním rozhovoru opavský trenér Petr Czudek. "V prvním poločase jsme dostali skoro padesát bodů... Taky jsme je dali, ale obrana nebyla dobrá. Pak rozhodlo pár dobrých obranných zákroků a celkem slušný útok," uvedl prostějovský kouč Zbyněk Choleva po čtvrtém vítězství svého týmu v řadě.

Opava klesla na páté místo za Pardubice, které podle očekávání zvítězily na palubovce posledního Brna 94:76. Vedení v tabulce si upevnil Děčín po jednoznačném domácím vítězství 92:56 nad Ostravou. Překvapením kola byla vysoká porážka USK Praha na hřišti předposledního Jindřichova Hradce (65:87).