Golden State - Phoenix 128:103Thompson dal během čtvrtiny 27 bodů a Warriors znovu vítězí

New York

Basketbalisté Golden State se oklepali po první porážce v sezoně, která ukončila jejich rekordní vstup do NBA, a vrátili se na vítěznou vlnu. Obhájci titulu přehráli ve středu Phoenix jasně 128:103. Soupeře převálcovali ve třetí čtvrtině 46 body, z nichž 27 dal Klay Thompson a celkově si vylepšil osobní maximum této sezony na 43 bodů.

Basketbalista Golden State Klay Thompson.

Stephen Curry přidal 25 bodů a Draymond Green dosáhl na čtvrtý triple double v sezoně za 16 bodů, 11 doskoků a deset asistencí. Těsně před poločasem bylo skóre ještě vyrovnané, ale pak se Warriors rozjeli a před poslední dvanáctiminutovkou byl rozdíl už čtyřiceti bodů.

"Nejsem rád, že skončila naše vítězná série, ale zase se můžeme za ní ohlédnout a zlepšovat se. Dokázali jsme něco velkého, ale je čas jít dál. Konečně budeme hrát víc zápasů doma a můžeme začít novou sérii," řekl trenér Luke Walton. Tým Golden State cestoval za soupeři dva týdny a jejich rekordní šňůra 24 výher skončila v sobotu v Milwaukee.

Týmem s nejdelší vítěznou sérií je nyní Oklahoma, která zdolala Portland 106:90 a neprohrála už pošesté, navíc posedmé za sebou udržela soupeře pod sto nastřílenými body. Kevin Durant byl lídrem Thunder s 24 body.

Nový klubový rekord mají basketbalisté San Antonia s 23. domácí výhrou v řadě. I bez odpočívajícího Tima Duncana zvládli otočit zápas s Washingtonem ve vítězství 114:95.