Vyoralova trojka rozhodla severočeské derby pro lídra z Děčína

Ústí nad Labem

Dalekonosná střela Tomáše Vyorala v poslední sekundě rozhodla severočeské basketbalové derby pro lídra tabulky a obhájce ligového stříbra z Děčína. Na palubovce Ústí nad Labem vyhráli hosté 86:83 a v 19. zápase sezóny NBL vydřeli sedmnáctou výhru.

Kwamain Mitchell (vlevo) z BK Ventspils a Michael Dixon z Nymburka - ilustrační foto.

Děčínu chyběl zraněný kapitán Houška, ale na půdě desátého týmu tabulky poločas potvrzoval roli favorita a udržoval si mírný náskok. Ve třetí čtvrtině šla ale Sluneta do vedení (ve 28. minutě 59:53) a v závěru byla od vítězství stejně daleko jako Děčín.

Necelé tři minuty před koncem byl stav vyrovnaný 80:80. Po trojce děčínského Vyorala nejprve vyrovnal rovněž střelou z dálky Votroubek, jenže vzápětí ústecký Čarnecký ztratil při útoku míč a hrdina zápasu Vyoral v poslední chvíli rozhodl. Se 24 body byl i nejlepším střelcem televizní dohrávky, kterou v hale sledovalo 1500 diváků.

Vyoral si na rozhodující koš věřil a o míč si řekl. "Zbývaly snad dvě vteřiny, byla to náhoda. Vyhrát mohl kdokoli," řekl České televizi. Nejlepším střelcem ústeckého týmu byl Votroubek s 22 body včetně šesti trojek. "Dali jsme do toho všechno. Děčín dal spoustu šťastných košů, což vyvrcholilo na konci," uvedl Votroubek.