Portland - Cleveland 105:76Cleveland opět prohrál! Tentokrát nestačil na Portland

Lonští finalisté NBA z Clevelandu nezažívají úspěšný víkend. Den po porážce od obhájců titulu z Golden State, prohráli i na palubovce Portlandu 76:105.

Unavení Cavaliers opět špatně stříleli a dali nejméně bodů v sezoně. Portland opanoval první čtvrtinu 34:12 a i bez největší hvězdy Damiana Lillarda si připsal nejjasnější výhru v sezoně. Cleveland šetřil Kyrieho Irvinga, jenž se vrací po zranění, a jeho hra působila mdlým dojmem. LeBron James odehrál pouze 27 minut a připsal si 12 bodů.

"Kdo z vás to čekal? To je přesně to, proč milujeme NBA, protože se může stát úplně cokoliv," řekl s úsměvem domácí kouč Terry Stotts, jehož Blazers vyhráli po pěti porážkách za sebou. Allen Crabbe přispěl k vítězství 26 body, jimiž si vylepšil osobní rekord. Hned 21 bodů stihl dát v prvním poločase.

"Prostě se nám teď vůbec nedaří v útoku. Na začátku utkání jsme neměli energii a oni na nás nastoupili. Zlepšili jsme se, ale už to bylo jedno," řekl zklamaně LeBron James.

New Orleans se podařilo v koncovce zastavit Jamese Hardena a připsali si cennou výhru nad Houstonem 110:108. Harden trefil v poslední čtvrtině jedinou z pěti střel a v závěru byl zblokován, když Pelicans dokonávali obrat. Harden dal 25 bodů, ale nezabránil šňůře 16:5, kterou domácí uzavřeli zápas. Znovu skvělý výkon podal Anthony Davis, který ke 24 bodům přidal 13 doskoků a tři bloky. Tyreke Evans měl double double za 11 bodů a 13 asistencí a připsal si asistenci na poslední koš utkání a také zisk v úplném závěru.

J.J. Barea nastoupil do druhého utkání za sebou v základní pětce za zraněného Derona Williamse dalším skvělým výkonem pomohl Dallasu k výhře v Chicagu 118:111. Po 32 bodech v Brooklynu dal Barea sedm trojek a 26 bodů a Mavericks v koncovce přežili nápor Bulls. Ty vedl Derrick Rose s 25 body, včetně devíti v poslední čtvrtině, ale v závěru udělal klíčovou ztrátu a domácí poté nedokázali za pět sekund vyhodit z autu.

Kawhi Leonard dal 20 bodů a San Antonio má po výhře nad Denverem 101:86 domácí bilanci 17-0. Druhou výhru v sezoně získala Philadephia, když zvítězila nečekaně ve Phoenixu 111:104.