Welsch se proti svému bývalému týmu neprosadil

NEW YORK

Dva dny po galapředstavení v Chicagu se Jiřímu Welschovi a jeho týmu Milwaukee v zámořské NBA nedařilo. Bucks prohráli ve středečním utkání doma 84:91 s Clevelandem, kde český basketbalista do loňského června působil. Proti svému bývalému zaměstnavateli vyšel Welsch během 18 minut na palubovce bodově naprázdno.

Český hráč minul všechny tři střelecké pokusy, z toho dva zpoza tříbodové hranice. Připsal si dvě asistence, dva obranné doskoky a jeden získaný míč. Bodově na nule ale stejně jako Welsch zůstali všichni další náhradníci Bucks včetně slavného Toniho Kukoče, což se Milwaukee stalo naposledy před více než 35 lety.

Domácí přišli o výhru v poslední čtvrtině, před kterou ještě vedli o pět bodů. Pak ale nedokázali zastavit LeBrona Jamese, hlavního strůjce úspěchu Cavaliers, který si připsal šestý triple-double v kariéře za 32 bodů, 11 doskoků a stejný počet asistencí.

"LeBron mě pořád dokáže ohromovat," prohlásil trenér vítězů Mike Brown. "Jeho dnešní výkon byl prostě úžasný, přitom to vypadalo, že je to pro něj naprosto přirozená věc," dodal kouč Clevelandu. "Opravdu to nebylo nic moc těžkého, spoluhráči mi hodně pomohli," řekl James. Cavaliers předtím v Milwaukee sedmkrát za sebou prohráli.

Tři dvouciferná čísla se ve statistice zápasu New Orleans/Oklahoma City - Miami objevila i u jména hostujícího Dwyanea Wadea. Ten nastřílel 19 bodů, doskočil deset míčů a desetkrát přihrál na koš spoluhráčům. Druhého triple-double v kariéře dosáhl jako první hráč Heat v historii, nejlepší celek Jihovýchodní divize však s Hornets prohrál výrazným rozdílem 92:107.

Ještě drtivější porážku připravili obhájci titulu ze San Antonia týmu Portlandu, nad nímž zvítězili 106:75. Pomohlo jim k tomu i dvacet útočných doskoků a pevná obrana, proti níž měl soupeř v druhé půli nevídaně nízkou úspěšnost střelby - pouhých 28 procent.

Toronto - Orlando 121:97
Nejvíc bodů: Villanueva 24 - Nelson 31.
Nejvíc doskoků: Araujo 9 - Howard 7.
Nejvíc asistencí: James 7 - Nelson 6.
Boston - Charlotte 109:106
Nejvíc bodů: Pierce 31 - Jones 21.
Nejvíc doskoků: Blount, Pierce, West 8 - Jones, Wallace 9.
Nejvíc asistencí: Pierce 10 - Knight 12.
Milwaukee - Cleveland 84:91
Nejvíc bodů: Redd 28 (Welsch 0) - James 32.
Nejvíc doskoků: Bogut 13 (Welsch 2) - James 11.
Nejvíc asistencí: Williams 9 (Welsch 2) - James 11.
Minnesota - Dallas 91:78
Nejvíc bodů: Garnett 23 - Nowitzki 23.
Nejvíc doskoků: Garnett 10 - Dampier 10.
Nejvíc asistencí: Garnett 5 - Nowitzki, Stackhouse, Terry, Van Horn 2.
New Orleans/Oklahoma City - Miami 107:92
Nejvíc bodů: Mason 24 - O'Neal, Wade 19.
Nejvíc doskoků: Mason, West 7 - Wade 10.
Nejvíc asistencí: Paul 9 - Wade 10.
San Antonio - Portland 106:75
Nejvíc bodů: Duncan, Parker 18 - Jack 15.
Nejvíc doskoků: Duncan 13 - Przybilla 7.
Nejvíc asistencí: Parker 7 - Blake, Outlaw 3.
Chicago - Seattle 97:101
Nejvíc bodů: Gordon 21 - Lewis 21.
Nejvíc doskoků: Duhon 9 - Collison, Petro 9.
Nejvíc asistencí: Duhon 6 - Collison 5.
Denver - Indiana 106:86
Nejvíc bodů: Anthony, Boykins 23 - Jackson 21.
Nejvíc doskoků: Najera 9 - Foster 12.
Nejvíc asistencí: Miller 10 - Johnson 7.
Phoenix - Philadelphia 105:85
Nejvíc bodů: Nash 24 - Iverson 16.
Nejvíc doskoků: Marion 13 - Dalembert 22.
Nejvíc asistencí: Diaw 10 - Iverson, Salmons 3.
Severozápadní divize:
1. Minnesota29151451,7