Dallas - Sacramento 117:116 po prodl.O výhře Dallasu v druhém prodloužení rozhodla Williamsova trojka

Dallas

Basketbalisté Dallasu porazili v úterním programu NBA Sacramento po druhém prodloužení 117:116. Deron Williams trefil rozhodující trojku v poslední vteřině a Mavericks díky němu zdolali Kings na svém hřišti už dvaadvacetkrát v řadě.

Deron Williams z Dallasu střílí v poslední vteřině zápasu se Sacramentem rozhodující trojku.

Hráči Dallasu přitom ještě minutu a dvacet sekund před koncem druhého prodloužení prohrávali 109:116, pak ale předvedli impozantní finiš. Dotáhli se na dva body, ubránili poslední útok hostů a 1,3 sekundy před koncem si vzali oddechový čas. Z autu pak vyhodili míč do rohu na Williamse, který obelstil Rudyho Gaye a ještě stihl v poslední možné chvíli přesně vystřelit.

"Když 80 sekund před koncem prohráváte o sedm bodů, musíte předvést perfektní hru, abyste ještě zvítězili. Šance, že se to povede, je jedna ku stu, ale pořád tomu musíte věřit," řekl trenér Dallasu Rick Carlisle.

Williams byl nejlepším střelcem Mavericks s 25 body, o dva méně dal Dirk Nowitzki. Kings nestačilo 35 bodů a 17 doskoků DeMarcuse Cousinse, který však přidal i deset ztrát. Gay zaznamenal 31 bodů. Kings neuspěli na hřišti Dallasu v základní části NBA od roku 2003.

Jimmy Butler přispěl 32 body a deseti asistencemi k výhře Chicaga nad Milwaukee 117:106. Pau Gasol zaznamenal 26 bodů a 11 doskoků.

New York Knicks podruhé v krátké době porazili Atlantu, tentokrát na jejím hřišti 107:101. Knicks zvítězili posedmnácté v sezoně z 36 zápasů, v minulém ročníku přitom dosáhli 17 výher za celou sezonu.

Pohodové vítězství si připsali Golden State Warriors, kteří vyhráli v hale Los Angeles Lakers 109:88. Hvězdou utkání byl Klay Thompson, který nastřílel v první čtvrtině dvaadvacet ze svých 36 bodů. Lakers potřetí za sebou chyběl Kobe Bryant kvůli problémům s ramenem.