Philadelphia - Chicago 111:115 PPButler dal 53 bodů, přesto Chicago vyhrálo až po prodloužení

New York

Rozehrávač Chicaga Jimmy Butler nastřílel ve čtvrtečním utkání NBA 53 bodů nejslabšímu týmu ligy Philadelphii a vytvořil si osobní rekord. Přes excelentní výkon šestadvacetiletého basketbalisty se favorizovaní Bulls radovali z očekávané výhry až po prodloužení (115:111).

Basketbalista Chicaga Jimmy Butler střílí trestné hody v zápase proti Philadelphii.

Bulls předtím prohráli tři utkání v řadě a na hřišti Philadelphie předváděli bez Paua Gasola a Derricka Rose další špatný výkon. V první půli prohrávali až o 24 bodů. Díky Butlerovi se ale hosté dostali do prodloužení a v něm jim pomohl sedmi body E'Twaun Moore.

"V první půli jsme byli líní, nebránili jsme a ztráceli balony. Ale v druhém poločase jsme se zvedli. Já jsem prostě jen pořád střílel, hrál agresivně a volil střely, které mi obrana dovolila," řekl Butler. Stal se prvním hráčem Chicaga od roku 2004, který překonal hranici 50 bodů. Trefil patnáct ze 30 střel z pole a 21 z 25 trestných hodů. Přidal deset doskoků a šest asistencí.

Do prodloužení dospělo i utkání mezi Orlandem a Torontem, které se hrálo v londýnské O2 Areně. Z vítězství 106:103 se radoval kanadský celek, který táhl Kyle Lowry s 24 body. Orlandu nestačilo 27 bodů Victora Oladipa.

San Antonio zdolalo Cleveland

Ve čtvrtečním šlágru San Antonio přehrálo Cleveland 99:95. Spurs si připsali 32. domácí výhru v řadě. Druhý nejlepší celek Západní konference vedl Tony Parker s 24 body, lídrem vedoucího týmu Východní konference byl LeBron James s 22 body.

Domácí neporazitelnost Golden State v základní části trvá ještě o pět zápasů déle, Warriors naposledy před vlastními diváky prohráli vloni 27. ledna. Tentokrát přestříleli Los Angeles Lakers 116:98. Stephen Curry díky osmi úspěšným trojkám nastřílel 26 bodů. Warriors zabrali po středeční prohře v Denveru a vévodí soutěži s 37 výhrami ze 40 zápasů.

NBA:
Golden State - LA Lakers 116:98
Memphis - Detroit 103:101
Orlando - Toronto 103:106 po prodl.
Philadelphia - Chicago 111:115 po prodl.
4.Denver39152438,5
5.Minnesota40122830,0