Rubriky:

Míčové sporty

Izmir - Poruba 23:17

Házenkářky Poruby v poháru končí

16. ledna 2016 19:23 - Izmir

Házenkářky Sokolu Poruba prohrály v odvetě osmifinále Vyzývacího poháru v Izmiru 17:23 a v soutěži končí. Rozhodl o tom menší počet vstřelených branek na hřišti soupeře. V součtu s domácí výhrou 28:22 skončil dvojzápas s tureckým týmem nerozhodně při skóre 45:45.

 

Michal Kamaryt, ČTK

Ještě v poločase měly mnohem blíž k postupu české vicemistryně. Třígólové vedení soupeře je nezlomilo a do šaten se šlo za nerozhodného stavu 10:10. Domácí tým ale vlétl do druhého poločasu a už ve 44. minutě vedl o šest gólů (19:13).

Tři branky za sebou ještě vrátily ostravský tým do hry, ale koncovku zvládl lépe protivník. Nejlepší střelkyně Sokolu Šárka Marčíková sice dala v poslední minutě svůj šestý gól v zápase na postupový stav 17:22, domácí tým ale stihl odpovědět.

"Jsme zklamaní a smutní, protože jsme se střetli se soupeřem, kterého jsme měli vyřadit," litoval trenér Jan Beňadik na klubovém webu. "O našem neúspěchu se rozhodlo v Izmiru, kde jsme nepodali tak kvalitní výkon jako v domácím prostředí. Zahodili jsme spoustu vyložených šancí a dali jen 17 branek. V posledních deseti minutách jsme vstřelili navíc jen jeden gól, což nás v konečném účtování stálo postup," dodal.

Odvetné osmifinálové utkání Vyzývacího poháru házenkářek:
Izmir BSB SK - Sokol Poruba 23:17 (10:10)
Nejvíce branek: Topraková 6, Atalarová a Karamekeová po 4 - Marčíková 6, Kostelná a Minarčíková po 3.
První zápas 22:28, postupuje Izmir.

Zrušit


Časová osa: Míčové sporty

Filtr článků - Míčové sporty