Sanders má první výhru jako kouč, Kolín dal 41 bodů za čtvrtinu

Basketbalisté Pardubic ve 25. kole NBL dali zapomenout na předchozí dvě porážky a vyhráli 78:71 nad Ostravou. Jejich nový kouč Levell Sanders se tak dočkal první výhry v trenérské kariéře. Překvapení se zrodilo v Kolíně, který doma přehrál Opavu jasně 89:76. O výhře rozhodli Středočeši už v první čtvrtině, v níž nastříleli 41 bodů.

Levell Sanders

Pardubice v minulých zápasech podlehly Opavě a smolně po prodloužení i na palubovce USK, kde dosavadní hrající asistent Sanders debutoval v roli hlavního trenéra. Výhry se dočkal až teď, ale nerodila se lehce, protože Novou huť nezlomilo ani šestnáctibodové manko a během deseti minut otočila skóre 22:38 v pětibodové vedení. Teprve pak se Pardubičtí znovu chytli a v koncovce dovedli zápas k vítězství. Ostravě nepomohlo ani 25 bodů Luky Igrutinoviče.

Kolín předvedl proti Opavě raketový nástup do zápasu. V první čtvrtině domácí proměnili 15 z 18 střel a především zásluhou dvojice David Machač, Showron Glover získali vedení o 26 bodů. V úvodu druhé půle Středočeši utekli až na rozdíl 33 bodů a připravili Opavu o naději na zvrat. Machač si připsal 22 bodů a 11 doskoků.

V duelu nejslabších týmů soutěže poslední Brno porazilo předposlední Jindřichův Hradec jednoznačně 87:62 a přerušilo sérii šesti porážek. Hlavní zásluhu na tom měl autor 30 bodů Roman Zachrla.