Eczacibasi - Prostějov 3:2Volejbalistky Prostějova neproměnily tři mečboly a prohrály v Lize mistryň i pátý zápas

Istanbul

Volejbalistky Prostějova prohrály v pátém kole Ligy mistryň v Istanbulu s domácím Eczacibasi 2:3. V tabulce skupiny C zůstaly na posledním čtvrtém místě, připsaly si ale první bod v soutěži.

Svěřenkyně trenéra Miroslava Čady odvedly proti obhájkyním prvenství nejlepší výkon v tomto ročníku Ligy mistrů. V dramatickém čtvrtém setu jim chyběl krůček k tříbodovému vítězství, nepodařilo se jim ale proměnit ani jeden ze tří mečbolů.

České mistryně vstoupily do utkání bez respektu ze soupeřek, které dostávaly důrazným podáním pod tlak. Sebevědomí jim dodal úvodní náskok 4:2. Jen na chvíli jim turecké mistryně pětibodovou šňůrou utekly, ztrátu rychle dohnaly. Ve vyrovnané partii nezvládly po třech nevynucených chybách koncovku setu.

Nezdar ale hráčky Prostějova nezlomil. Naopak ve druhém setu diktovaly tempo. Velkou zásluhu na tom měla kubánská smečařka Vargasová, která zakončovala většinu akcí, jež precizně připravovala nahrávačka Weissová. Hanačky postupně získaly čtyřbodový náskok, který v závěru sady vzrostl na šest bodů (23:17), což stačilo ke klidnému zisku setu.

Také v dalším dějství nepolevily české mistryně v tlaku a odvážné útočné hře, kterou doplňovaly i přesnou obranou na síti. V poli vynikala Kovářová, která svou pohyblivostí vrátila do hry několik zdánlivě ztracených míčů. Hráčky Prostějova v závěru čtvrtého dějství prohrávaly 21:23. Přesto koncentrovaným výkonem otočily výsledek, ale set nakonec ztratily v poměru 26:28.

O výsledku rozhodl až tie-break, ve kterém ještě za stavu 8:14 statečně bojující hráčky Prostějova odvrátily čtyři mečboly domácího týmu. Nejlepší hráčkou utkání byla Vargasová, která si připsala 29 bodů.