Dukla Liberec - Knack Roeselare 1:3Volejbalistům Liberce snaha o první výhru v LM nevyšla

Volejbalisté Dukly Liberec znovu vyšli v Lize mistrů bodově naprázdno. Český mistr chtěl zaútočit na premiérovou výhru, ale s belgickým Roeselare doma prohrál 1:3 po setech 20:25, 18:25, 25:23 a 19:25.

Volejbalisté Roeselare se radují z vítězství nad Libercem.

"Těžko vyzdvihnout nějakou naši činnost, když jsme prohráli," řekl trenér Michal Nekola v České televizi. "První dva sety jsme byli trošku zamrzlí a vůbec jsme se nedostali do varu. Až od třetího setu jsme se bojovností vrátili do hry, ale soupeř byl lepší v obraně a dohrávání míčů. V tom nás přehráli," dodal.

V prvních dvou setech se Liberec dostal do vedení jen krátce ve druhé sadě. Jinak vždy dotahoval náskok soupeře, který útočil s lehkostí, využíval rychlých a přesných Trinidadových nahrávek a dokázal těžit i z překvapivých momentů.

Až ve třetí sadě si Dukla vypracovala náskok, který zužitkovala v zisk svého druhého setu v pěti zápasech skupiny E. "Podařilo se nám chytit pár míčů a dohrát je v útoku," řekl Nekola. Ve čtvrté sadě ale znovu úřadoval soupeř. "Dostali nás pod tlak servisem a my nebyli schopni to odútočit," komentoval to trenér.

Liberec zahrál solidně v poli, ale chycené míče nezužitkoval v útoku. Velký rozdíl mezi českým a belgickým týmem byl i v blocích.

Dukla už nemá šanci postoupit ze skupiny ani do Poháru CEV a s Ligou mistrů se rozloučí 26. ledna v utkání v polském Belchatówě. Jistým vítězem skupiny je italská Civitanova, která vyhrála všech pět zápasů.