New York - Oklahoma City 122:128 PPOklahoma urvala výhru v prodloužení, Durant dal 44 bodů

Kevin Durant nastřílel v prodloužení sedm ze svých 44 bodů a dovedl basketbalisty Oklahomy City k vítězství 128:122 nad New York Knicks. Dirk Nowitzki přesnou střelou dvě sekundy před koncem zařídil v úterním programu NBA výhru Dallasu na hřišti Los Angeles Lakers 92:90.

Kevin Durant z Oklahomy

Knicks nastoupili bez Carmela Anthonyho, jehož do hry nepustily problémy s kolenem. I bez něj domácí drželi šanci na vítězství, ale Kevin Durant 16 sekund před koncem základní hrací doby vyrovnal. V prodloužení už měli hosté navrch, Durant v závěru pojistil vítězství Thunder čtyřmi trestnými hody za sebou.

"V takových situacích musíte zachovat klid. V nejhorším případě prostě prohrajete," řekl sedmadvacetiletý střelec, který k sezonnímu maximu 44 bodů přidal 14 doskoků. Durantův spoluhráč Russell Westbrook k výhře hostů přispěl 30 body, deseti asistencemi a osmi doskoky.

V Los Angeles se naposledy v kariéře měli střetnout Kobe Bryant a Nowitzki, zraněné Bryantovo rameno ale jejich 50. vzájemnému utkání zabránilo. Nowitzki v poslední čtvrtině nastřílel osm ze svých 13 bodů včetně vítězné střely dvě sekundy před koncem. Mavericks porazili Lakers podesáté v řadě.

Los Angeles Clippers zvítězili na hřišti Indiany 91:89. K výhře je dovedl Chris Paul, jenž dal v druhé půli devatenáct ze svých 26 bodů. Pacers nestačilo 31 bodů Paula George.

DeMarcus Cousins v předchozích dvou utkáních nastřílel dohromady 104 bodů, tentokrát ale minul sedmnáct z 21 pokusů z pole a zůstal na 17 bodech. Jeho Sacramento podlehlo Portlandu 97:112.