Volejbalisté Českých Budějovic hladce porazili ČZU Praha

Volejbalisté Českých Budějovic porazili v 16. kole extraligy ČZU Praha hladce 3:0 a v čele tabulky mají čtyřbodový náskok před mistrovským Libercem, který nastoupí v Brně v pondělí. Poslední celek tabulky neměl proti favorizovanému Jihostroji šanci, v jednotlivých setech uhrál jen 16, 13 a 17 bodů.

Ilustrační foto.

Jihočeši po bezchybném podzimu v posledních třech ligových zápasech dvakrát prohráli, a tak měli před svými fanoušky co napravovat. Domácí navíc nemohli počítat s brazilským univerzálem Macielem, který léčí zánět podkolenní šlachy, ani s blokařem Tibitanzlem, jenž si v týdnu poranil kotník.

Hráči Českých Budějovic byli po celé utkání lepším týmem, s chutí kombinovali a útoky Pražanů často zastavovali blokem. Hosté se poměrně rychle smířili s porážkou.

Ostrava chtěla snížit ztrátu na postupovou osmičku, ale v hale třetího Karlovarska vyhrála jen první set. Ve zbývajících sadách nedosáhla nikdy ani na 20 bodů a po prohře dokonce klesla na desátou příčku. Před ni se totiž posunulo Kladno, které naopak po prvním prohraném setu otočilo domácí zápas se Zlínem a vyhrálo 3:1.