Souboj o lepší čtyřku v extralize vyhrály přerovské volejbalistky

Volejbalistky Olympu Praha neudržely v extraligové tabulce čtvrté místo, místo nich bude v nadstavbovém lepším kvartetu hrát Přerov. Pražanky totiž v závěrečném kole základní části doma podlehly Olomouci 0:3, zatímco Přerov stejným poměrem zvítězil v hale druhé Ostravy a předčil Olymp o bod.

Volejbalistky Prostějova vyhrály základní část Uniqa extraligy.

"Potřebovali jsme dnes uhrát dva sety a to se nepodařilo. Hráli jsme dobře do stavu 18:17 v prvním setu, šanci jsme měli i ve třetím setu," litoval trenér Olympu Stanislav Mitáč. Smutný byl i z nečekaného výsledku zápasu Ostrava - Přerov. "To mě nenapadlo ani ve snu. Nemůžeme ale plakat, situaci jsme si zavinili sami," dodal.

Ostravská prohra zároveň znamenala i změnu na druhém místě tabulky, z nějž nakonec půjde do nadstavby Olomouc. Základní část extraligy s jedinou porážkou ovládly prostějovské obhájkyně mistrovského titulu.

Uniqa extraliga volejbalistek - 18. kolo:
Olymp Praha - Olomouc 0:3 (-20, -14, -22)
Nejvíce bodů: Nová a Melicharová po 11, Vyklická 7 - Dedíková 16, Závodná 13, Kubová 10.
Ostrava - Přerov 0:3 (-23, -18, -18)
Nejvíce bodů: Nachmilnerová 11, Zemanová 7, P. Kojdová a Toufarová po 6 - Polášková a Svobodová po 13, Cebáková a Tomašeková po 9.
Šternberk - Frýdek-Místek 1:3 (-21, -14, 15, -18).