Kolínští basketbalisté v závěru derby rozstříleli Pardubice

Basketbalisté Pardubic v lize po čtyřech vítězstvích prohráli, v derby v Kolíně podlehli sousedům v tabulce 89:97. Hosté přitom měli zápas 29. kola nadějně rozehraný a v poločase vedli dvanáctibodovým rozdílem, nezvládli ale závěrečnou čtvrtinu, ve které dostali 34 bodů. Kolín v utkání proměnil 16 trojek.

"Domácí v druhém poločase předvedli skvělý basketbal. Je vidět, že je to velmi zkušený tým, plný zkušených hráčů. Nesesypali se, když jim to nevycházelo, a rozhodla vysoká úspěšnost střelby za tři body," uznal pardubický asistent Tomáš Bartošek.

Kolínský kouč Predrag Benáček prohlásil, že při vedení Pardubic o 16 bodů vypadala situace zoufale. "Tak jsme se rozhodli, že začneme hrát na pět malých hráčů. To přineslo výsledek. Byla to trojková smršť, která není běžná a stane se možná jednou za život nějakého hráče nebo trenéra," řekl Benáček.

Vedoucí Děčín se po dvou porážkách vrátil na vítěznou vlnu a zdolal USK Praha 78:69. Děčínský Tomáš Vyoral dal 24 bodů a spolu s Joshuou Noffletem z Jindřichova Hradce byl nejlepším střelcem kola.