Česko - Norsko 5:3Čeští florbalisté zdolali v kvalifikaci MS Norsko

Čeští florbalisté zdolali ve slovinském městě Škofja Loka ve svém třetím duelu v kvalifikaci prosincové mistrovství světa v Rize 5:3 Norsko a bez ztráty bodu míří za vítězstvím ve 4. evropské skupině. Svěřenci Radima Cepka si tak poradili i s jediným papírově vyrovnanějším soupeřem na turnaji. V pátek je čeká od 16:30 souboj s Itálií.

Ilustrační foto.

Po rekordní výhře nad Lichtenštejnskem 35:0 a dalším jednoznačném výsledku proti Srbsku 21:0 se Češi mohli těšit pořádný herní test. Norové odolávali do konce první třetiny a 46 sekund před jejím koncem otevřel Tomašík skóre.

V druhém dějství zvýšili Mikeš se Suchánkem už na 3:0 a po Olesenově snížení v norské přesilovce se prosadil ve 38. minutě v početní výhodě také Sladký. Ve třetí třetině na Kronbergovu trefu odpověděl Ondrušek a v 57. minutě už jen zkorigoval výsledek v další přesilovce Gidske.

"Zápas s Norskem byl pro mě rozhodně lepší než včera, jelikož jsem byl neustále v permanenci. Proti Srbům jsem jenom stál a čekal na pár střel," řekl brankář Jan Binder oficiálním stránkám Českého florbalu.

Cepek byl s předvedenou hrou spokojený

Hráč švédského klubu KAIS Mora si připsal 19 úspěšných zákroků. "Snažím se chytat tak, jak jsem zvyklý. Vím, v čem jsem dobrý a naopak na čem musím ještě pracovat. Samozřejmě výhra mi dodala sebevědomí a nakopla mě do další práce," dodal Binder.

Češi vyráželi na turnaj s tím, že jim těžko postup unikne. Na šampionát postupují z každé evropské skupiny vždy první dva celky a navíc i dva nejlepší ze třetích míst. Věděli, že jen s Nory je čeká opravdu kvalitní duel.

"Bylo to těžké utkání jak do obrany, tak do útoku, ale náš herní plán vyšel a já jsem s hrou moc spokojený. V útočné fázi jsme soupeře přehrávali a dostávali se do nebezpečných prostorů, což je velké pozitivum," uvedl trenér Radim Cepek.

Kvalifikace MS florbalistů, 4. evropská skupina - Škofja Loka (Slovinsko):
ČR - Norsko 5:3 (1:0, 3:1, 1:2)
Branky: 20. Tomašík, 26. Mikeš, 33. Suchánek, 38. Sladký, 51. Ondrušek - 36. Olesen, 48. Kronberg, 57. Gidske. Rozhodčí: Lewis, Silvo (oba Fin.). Vyloučení: 5:1. Využití: 1:2. Diváci: 213.
Srbsko - Lichtenštejnsko 9:2 (3:0, 5:1, 1:1)
Slovinsko - Itálie 8:4 (4:1, 1:1, 3:2)